Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehetett az elképzelés a...

Mi lehetett az elképzelés a vett házam (1964-ben épült) padlózatáról az építőknek (hajópadló), ha szőnyeg nem rakható rá, mert beposhad (penészedik) alatta?

Figyelt kérdés
2018. júl. 2. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sima szőnyeg, vagy gumi van az alján?
2018. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én felszedtem, a homokot kihordtam. tettünk bele 4cm szigetelést, fóliát, arra 6 cm betont. Utána meg parketta.
2018. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi!!! - a 4 cm szigetelés milyen anyag (és technológia) konkrétan?
2018. júl. 3. 02:35
 4/11 A kérdező kommentje:
sima szőnyeg
2018. júl. 3. 02:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Lépésálló nikecell.
2018. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! - és az alatt mi volt (simán csak a föld, vagy valamilyen fólia)?
2018. júl. 3. 07:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Simán a föld, elegyengetve. Nikecell, rá fólia párazárónak, utána a beton. 6 centinél érdemes bevasalni. Annyit kell tenni, hogy a parkettával igazodjon a meglévő küszöbhöz. Én lamináltat vettem, azt le tudom rakni, nem kell még fizetni azért is. Lassan 10éves lesz, még jól néz ki.
2018. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2018. júl. 3. 09:12
 9/11 A kérdező kommentje:
Ugyanebben a házban vannak lekövezett helyiségek is. Egyszer az egyikre műpadlót raktam, de nem ragasztottam le - és bebüdösödött (penész) alatta - ezért felvettem. Ha úgy műpadlóznám le, hogy korrektül le is ragasztom, működhetne úgy a dolog? Ha összeragadna a kő és a műpadló, talán nem tudna penészedni? (pláne, ha nem csak körben ragasztanám le a szélét, hanem (talán az egész felületen)?
2018. júl. 4. 06:12
 10/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem lenne jó... ezek szerint az egész házban jön fel a talajnedvesség - ezért jó a 7-es megoldása, felszedni, szigetelni és burkolni. Gyanús, hogy akkor máshol nyomná fel a vizet - a falaknál. De majd a 7-es talán szakszerűbben tudja, érdekel engem is.
2018. júl. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!