Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi háznál, házastársak...

Bojucso kérdése:

Családi háznál, házastársak esetén mit számít a haszonélvezeti jog?

Figyelt kérdés
Volt egy házam, 100% haszonélvezeti és tulajdonjoggal. 50% tulajdonrészt a férjemnek ajándékoztam de a haszonélvezet az enyém maradt. Úgy volt, hogy apósom (villanyszerelő) segít felújítani a házat de most a fejemhez vágta, hogy ő más házán nem dolgozik ingyen, ehhez a házhoz a fiának szinte semmi köze ha a haszonélvezeti jog csak az enyém. Ugye jól érzem, hogy ez csak egy hülye kifogás? Válás és házeladás esetén is én buknék mert 50% illetne meg csak, nem?

2018. júl. 9. 12:18
 1/2 Csurmi válasza:
75%
Teljesen jól látod. Miért ajándékoztad neki az 50% tulajdonrészt?
2018. júl. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A haszonelvezet sokkal erosebb a tulajdonjognal. Ugyan eladni nem adhatod el (bar igy, hogy resztulajdonos vagy, a reszedet nyilvan igen), de hasznalni te hasznalhatod, a (masik) tulajt nem vagy koteles beengedni, vagy kiadhatod, es abbol is csak te reszesulsz. Az allagmegovasi meg egyeb munkak meg alapbol a tulajt terhelik.


Szerintem igaza van.

2018. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!