Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konyhámba gránit lapot...

Cement Ilona kérdése:

A konyhámba gránit lapot raktunk a munkafelületnek, de nagzon flekkesedik ha vizes lesz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
mikor renovaltuk a konyhát, megkérdeztem itt hogy mi lenne a jobb gránit vagy márvány. A gránit választ kaptam meg a szakemberek is azt mondtak hogy az sokkal jobb, a vikkendházunkban is még egy pár éve csináltattunk barna gránitbol egy asztalt ami ott ázik meg megfagy télen, mégis tiszta ujnak néz ki mikor megtakaritjuk. De hogy lehet az hogy amit a konyhába most beszereltunk ahogy megengedem a vizcsapot, kicsit szétcsapom/csurgatom, a vizet rögtön beissza mint valami szivacs es 20-30 percig mint a szivacs fekete foltos meg vizes, aggódom mi lesz ha netalán kólát vagy valami szines üditöt/ olajat kiontok rajta akkor hogy befogja. Lehetséges hogy a mesterek elfelejtették valami védö anyaggal bevonni vagy kitoltak velünk és valami ötöd kategóriás gránitot adtak ami ennyire rossz??

2018. júl. 24. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy rossz minösegü vagy egyáltalán nem gránit
2018. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A gránit mivel rendkívül jól bírja az időjárási viszonyokat, ezért alkalmas kültérre, vagy síremléknek stb...

Gyanítom, hogy téged átvertek!

[link]

2018. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nézesd meg hozzáértővel, szerintem az a pult nem gránit.
2018. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sok féle gránit van. Van amelyik acél tömörségű, van amelyik porózusabb, és szívja a folyadékot, és ha nem vigyázol foltos marad száradás után is. Vannak kimondottan természetes kövekhez, gránithoz-márványhoz pórustömítők, felületkezelők, víztaszítók, impregnálók, a BAUHAUS-ban egész jókat lehet venni. Ha küldesz képet, valószínűleg meg tudom mondani hogy gránit-e, mert sokat dolgoztam gránittal, márvánnyal. Különben attól hogy porózusabb egy gránit, nem biztos hogy "gagyi", mert lehet különleges a megjelenése, és az az elsődleges. Ilyen pl. a kashmir-withe, ami úgy szívja a vizet mint a szivacs, mégis az egyik legdrágább gránit.
2018. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


Itt az eredeti kep amikor valasztottuk es ahol a vezetek latszik az meg mar mikor be lett rakva a konyhába. Szerintem ez gránit. Na de miért foltosodik annyira?

2018. júl. 24. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Le kell impregnálni, és akkor nem fog foltosodni. Picit sötétebb lesz tőle, de egyben "élettel" teli is. Ha így impregnálatlanul kiöntesz rá egy csésze kávét, vagy egy zsíros-paprikás szaftot, akkor életed végéig nézegetheted a foltot, mert azt már kiszedni többet nem lehet. Amíg csak sima vizet szed fel a kő, az idővel kiszárad belőle, de ha van a folyadékban bármilyen színező, az benne marad a kőben
2018. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor vissza kell hivjam a céget hogy impregnálják vagy mit kell vennem hogy megcsináljam?
2018. júl. 24. 21:49
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
A Bauhaus-ban lehet rá nagyon jó szereket kapni. 4-5 ezer egy flakon, bőven elég szokott lenni két rétegben. Több féle van, különböző kövekre, az eladó megmondja melyik lesz jó. A kezelés házilag is megy simán, tiszta száraz követ ecsettel egyenletesen be kell kenni. Ha nagyon kitett a felület, pl a pult, akkor azt 24 óra száradás után még egyszer át kell kenni. Maga az anyag víz állagú, nagyon könnyű vele dolgozni, hígítani sem kell. Amit tudni kell ezekről a szerekről, hogy a már meglévő, beivódott foltot egyik sem távolítja el, ezért kell mielőbb lekezelni a követ. Viszont a kezelés után szinte lepereg a folyadék a felületről, esélye sincs beszívódni.
2018. júl. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A helyedben nem kókányolnék, hanem garanciában megcsináltatnám a céggel, hiszen nekik illene tudniuk, hogy egy konyhába melyiket szabad beépíteni!!

Sajnos csak ahhoz értenek, hogy aranyárban lerabolják a gyanútlan megrendelőt, azután lelépnek.

Én simán kicseréltetném velük, hiszen nem volt ez annyira olcsó, hogy csak legyintsek rá egyet!!

2018. júl. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudok érdemben a kérdésedre válaszolni, de a méreg szétcsapna a helyedben!!!

Utálom az ilyen "szakembereket", a minimum, hogy visszajön és impregnálja, ha ez járható út.

Ha tájékoztatott volna előre, hogy ez ilyen lesz, akkor még azt mondom oké, de nem... NE hagyd annyiban és pláne ne kezdj el otthon kókányolni. Erőszakold ki belőlük!


Főleg, hogy úgy látom falburkolatnak is ezt választottátok. Főzésnél, mosogatásnál hogy fog ez kinézni?


Amikor mi választottunk munkalapot hagyományos MDF-re esett a választás, bézs burkolattal. Kérdeztem mennyire lesz tartós. A szaki nyilván elmondta, hogy ne szeleteljek rajta és a forrótól megfoltosodhat, így ezekre felvagyok készülve. Világos lap, így tartottam a kezelhetőségétől, de lekopogom az égvilágon semmi baj nincs vele. Ugyanakkor ha megkarcolódik, mert kolbászt szeleteltem rajta, akkor sem leszek dühös, mert felvilágosítottak, hogy számítsak erre...

2018. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!