Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felrakjam a plédeket az...

Felrakjam a plédeket az ablakokra?

Figyelt kérdés
Tetőtéri 2 szobaablaka, amik délre néznek ebben melegben átforrósodnak, belülről van sajnos csak sötétítés, ami sötétítő függöny, s egy régi fehér vászonrolót jelent. Filózom azon, hogy kívülre felrakjak-e ágylepedőket. Mégiscsak kívül lenne, de félő, hogy semmit nem számítana, potyára nem akarok fúrni-faragni. Ti nálatok, hogy szuperált?
2018. júl. 30. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Én fényvisszaverő fóliákat teszek a tetőtéri szobám ablakaira, az rengeteget jelent. A fotonok egy része persze átjön azokon is, de van belső sötétítő is, az is számít, de ugyebár minél többet ki kell szűrni már a bejövetel előtt.


Most itt ülök egy viszonylag sötét szobában, de jobb, mint megfőni...


Mivel a plédek sem engedik át a fény nagy részét, tuti sokat számít az is. De az autós fényvisszaverők nem drágák, én csak befogatom az ablakba, remélhetőleg nem lesz baja, elég vékonykák. A nagyobb fóliák a jók, amik elegek egy ablakszárnyra. A 150x100-as ablak 2 szárnyán van 1-1 s a nagy tetőablakomon egy harmadik (s a saját, drága fényvédő rolója, átmeneti időszakban csak azt használom, kánikulában viszont lehetőség szerint totális sötétítés kell).

2018. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Sima plédek nem sokat érnek sajnos. Valóban a fényvisszaverő az ami jó, amit autósok szoktak használni, és nem is olyan drágák. De most így hogy át van forrósodva már ne tegyél rá semmit mert nehezebben fog majd lehűlni. Ha megtudod oldani akkor éjszaka jó alaposan szellőztesd át az egész helyiséget és még napkelte előtt fedd le jól az ablakot lehetőleg totálisan, az sem baj ha a fényvisszaverő és az ablak közé beteszel valami erős anyagot ami nem engedi át a fényt hogy még inkább szigeteljen, belül meg a rolót is lehúzhatod hogy az is szigeteljen és ha maga a tetőszerkezet és minden más jól le van szigetelve akkor nem fog átmelegedni annyira, és ezzel már 5 fokkal is hűvösebb lesz a megszokottnál ami sokat számít ám. De ennek csak akkor lesz értelme ha éjszaka szépen kitudod szellőztetni hogy a falak, bútorok mi egyebek lehűljenek, mert ha nem hűlnek le akkor csak bent tartod a hőt amitől megpusztulsz majd.
2018. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A semminél minden jobb, ami nem engedi hogy a nap felforrósítsa az üveget.
2018. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem írtam le pontosan, de szerencsére talán, de ezek egy családi ház szobái, tehát normál ablakok, tetőablak hál istennek csak a fürdőben van, ami keletre néz. 120x150-es ablakok amúgy.
2018. júl. 30. 14:25
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Hülyeség, mert macerás és nem időjárásálló.

Megoldás helyette egy redőny!

2018. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Átmeneteileg megoldás lehet, hiszen ha fehér, nem nyeli el a fényt, és be sem engedi a lakásba.
2018. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Átmenetileg kéne, igen. Az első nyaram itt, tipikus 30 éves tetőteres ház, semmi extra. Lent amúgy elviselhető, meg fent is az északi oldal, pedig ott is csak roló, függöny páros van.
2018. júl. 30. 17:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csodát azzal sem tehetsz majd, de valamennyit hűt. Ugyanis az olyan típusú házak födémszigetelése gyakorlatilag olyan rossz, hogy attól melegszik túl.
2018. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a semminél minden jobb, és kívülről kell megfogni a hőt, nem belülről.

Én erkélyen viszonylag vastag, törtfehér vászon dekoranyagot feszítettem ki (turiban vettem, függöny volt).

Ugyan az ablakokon volt redőny, de én azt szerettem volna, hogy az erkélyre betűző nap se melegítse még jobban a szobát (szintén déli fekvés).

Valamennyit ez is megfogott a hőből és jobb, mint a pléd.

Egyébként a sötétítő függönyöm is olyan, hogy kívül fehér, belül barna, tehát befelé valamennyit sötétít, kifelé pedig visszaveri a fényt.

2018. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem vált be, igaz a pléd elég vékony anyagból van, valamit mintha fogott is volna, de most délutánra sajnos ugyanolyan meleg lett, mint nélküle, szóval valószínű a födémmel lesz a gond, igaz ez tetőtér szinte nem is tetőtér, mert a ferde fal kis felület, több az egyenes fal, ezért furcsállom is.
2018. júl. 31. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!