Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy aludjunk nyitott ablaknál...

Hogy aludjunk nyitott ablaknál a földszinten ha nincs rács?

Figyelt kérdés
Biztonság szempontjából nézve, csak szúnyogháló van, de azt kivágják könnyedén míg alszunk. Albi ezért nem igazán szeretnénk a rácsozással foglalkozni, de légkondi sincs. Van esetleg valakinek valamilyen bevált kényszermegoldása, praktikája?
2018. aug. 23. 19:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%

Ez bukó.

Ezért nem szabad ilyen lakást kivenni, de legalább nem vettétek.

2018. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Redőny nincs? Azt rácsosra, vagy lyukacsosra lehúzni?

Ha nincs, akkor nyissatok olyan ablakot (vécé, konyha) ami nem az utcára nyílik és vegyetek egy jó nagy lapátú ventilátort. De hogy meg is vigasztaljalak, jövő héttől jön a hűvösebb idő (éjszaka 14-16 fok)

2018. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bukóra nem lehet nyitni?
2018. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Redőny nincs, reluxa van az ablakokon. Bukóra lehet nyitni csak hát milyen jó lenne egész éjjel lehűteni a lakást ezt igazán egy kitárt ablaknál lehet és még így sem lesz valami nagy hűvös. De sajnos nagy kockázat, az nagy érvágás lenne anyagilag ha reggelre eltűnne a nehezen összegürizett tv, laptop meg telefon. Olyasmire gondoltam hátha valaki kifejlesztett valami módszert, hogy az ablak alá rakni valamit ami nagyon zajos lenne ha rálépne vagy ilyesmi, bár tudom hülyeség csak gondoltam hátha :D.
2018. aug. 23. 20:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lábas vízzel... Vagy sok lábas, sok vízzel. :D
2018. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A reluxa zörög, ha valaki macerálja, a zsinórt felkötitek masnira, hogy ne lehessen húzni. Az ablak alá üres konzerv dobozok. Vagy lehet rendelni aliexpresszről olcsó mozgásérzékelőt. Ilyen ék alakú szart. "Kitámasztjátok" vele az ablakot a sarokban, ahol nem lehet elérni kézzel, ha valaki kotorászik. Ha benyomja az ablakot, akkor lenyomódik az ék és visít.
2018. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb távon a rács a biztos megoldás, egyezzetek meg a tulajdonossal.


Esetleg mozgásérzékelős riasztó még szóba jöhet. Néhány ezer Ft-ért van már.

2018. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a párkányra ha szórsz rajzszöget, vagy még a padlóra is felfelé fordítva

esetleg gyöngyök

de valamerre kifeszíthetsz damilt is


de ha felkelsz nem tudom menyivel jobb, mert esetleg leütnek vagy lelőnek

a legjobb az lenne, ha tényleg máshol nyitjátok ki az ablakot ami nem utcára néz, esetleg kicsi vagy magasabban van, és onnan szellőztettek, amúgy ha nappal nem hagytok semmi szellőzést, bezártok mindent hamar melegszik a lakás

ilyenkor azt szokták, hogy mindíg ahol árnyék van ott nyitnak ablakot nap közben is

2018. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Éberen!
2018. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

beszélj a tulajjal.

kutya vagy rács

2018. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!