Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy növényünk, ami már...

Van egy növényünk, ami már több, mint 3 méter hosszúra nőtt, mit csináljunk vele? Többi lent.

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, amikor a növényt kaptuk évekkel ezelőtt, akkor még kicsi volt, nem tudtuk mire számítsunk. De évente kb egy métert nő. Panelban elég nehézkes megoldani ezt. Erkély nincs.

Mit tanácsolnátok?

Kidobni sem akarjuk, de már nem tudunk mit kezdeni vele.


2018. aug. 31. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Milyen növényről van szó?
2018. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos az a zöld szobagaz, ami irodákban volt divat évtizedekkel ezelőtt.

Futóka vagy mi?

2018. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ajándékozzátok el.
2018. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy kép jó lenne, hogy milyen növényröl van szó.

A legtöbb esetben cissza lehet vágni rövidre, de nem mindent.

2018. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2-es, igen az, megnéztem a képeket neten.

Eddig azt sem tudtam mi a neve.


Ezt vissza lehet vágni?

2018. aug. 31. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár egész rövidre is, a levágott részt meg kb 20-30 cm-es darabokban vízbe állítva kigyökereznek, ha valakinek kellenek új növények!
2018. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Még egy kérdésem lenne.

Ha levágom, akkor ott már nem fog továbbnőni? Tehát úgy vágjam le, amilyen hosszúra akarom hagyni véglegesen vagy vágjam vissza nagyon rövidre, mert úgyis továbbnő onnan, ahol elvágtam?

2018. aug. 31. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol elvágod, ott az utolsó levél mellől fog tovább nőni.

3 méter ennek semmi, ilyen kicsi korában nem nagyon szokták visszavágni. De ha akarod, akkor a cseréptől 5 cm-re is vághatod.

Vagy ha hosszan le van csupaszodva az alja (pl. fényhiány vagy tápanyaghiány miatt), akkor ahol már vannak levelek, ott belehúzatod egy cserép földbe a szárat (a cserép aljáig), a tetejére raksz egy követ vagy más nehezéket, hogy ne bukjon ki, rendesen öntözöd, és két hónap múlva le lehet vágni az anyatőről. Azt 5 centisre visszavágod, elajándékozod, a leveles rész meg megmarad neked. Vagy fordítva.

2018. szept. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! :)
2018. szept. 1. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem vágtam el, hurkapálcából csináltam kis létraszerűséget (állvány?), és e köré tekerem, ahogyan nő. Szép kis dzsungel már :)
2018. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!