Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan az F5...

Mit jelent pontosan az F5 hibajelzés a Renova gázkazánon?

Figyelt kérdés
A használati útmutatóban megtaláltam, hogy "F5 - a külsõ érzékelõ meghibásodása", de pontosan mit jelent ez? A termosztátra gondol?

2018. szept. 5. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi külső érzékelő van. Ez egy gyűjtött hiba, ami bármilyen külső eszközre utalhat. Inkább egy külső hőmérőre gondolnék.

A termosztát ki-be kapcsol -nem generál egyik állapota sem hibát. Viszont egy hőfokmérőnél szakadás vagy rövidzár már utalhat hibára. De lehet, hogy rádiós termosztát, van fenn, és nem tud vele kommunikálni.

2018. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszolok, de érdekel a dolog, mert nekem is Renova kazánom van (nem tudom, mennyi idős lehet, de nem egy mai darab)és már kétszer kellett szerelőt hívnom hozzá, nálam F0 és F1 volt eddig, az elsőn tudtam segíteni, a másodikon már nem.

Az első szaki gyakorlatilag halálra ítélte, a második javítgatja, de nem tudom, meddig fogja bírni (mármint nem a szerelő, hanem a készülék..:)) . Az a baj, hogy ilyet már nem kapni és alkatrész sem nagyon van hozzá. Sajnos nincs több százezrem (millióm..) új kazánra, ez a dolog viszont aggasztó, nem tudom, meddig fogja bírni, főleg, hogy közeledik a fűtési szezon.

Ha esetleg a tapasztalataidat megosztanád, megköszönném!

2018. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a Saunier duval hibát ír ki ott már gond van.

Soha többet francia fostalicskát.

Vegyél Aristont.

Azzal nincs gond.

2018. szept. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1


Mit értünk külső érzékelő alatt? Rádiós termosztátom van egyébként, annak a jelét fogja, megfelelően működik. Az egyetlen probléma most, ami fent áll, hogy elvileg a szűrő el van tömődve és kevés a víz áramlási sebessége, emiatt a szervizes azt gyanította, hogy az F5-ös hibajelzés is erre utal. Lenne köze hozzá?


#2


Sajnos az enyém sem mai darab már, eddig szerencsére (kopp-kopp-kopp) komolyabb probléma nem volt vele. F0 és F1-es hibajelzést már én is kaptam. F0-nál csak a nyomást kellett állítanom, F1-nél pedig kihúztam az áramellátást, majd újra be és működött. Egyébként nekem is azt mondják, hogy le kellene cserélni, de nyilván nincsenek százezreim, úgyhogy egyelőre próbálnék költséghatékony megoldást találni.


#3 Köszönöm a választ, biztosan jobb minőségűt választok, ha cserére kerül a sor, de jelenleg a kérdés foglalkoztatna.

2018. szept. 6. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető.

nem vagyok gázos, de sok elektronikai szabályzás ad hibajeleket, ilyenekkel dolgozom többször.

Nagy kérdés, hogy milyen érzékelők vannak beépítve. A szűrő tisztítás/csere valószínűleg jól jön. nem tudom van e áramlásfigyelő a rendszerben. jelen esetben a szűrő akadályozhatja, vagy az áramlásjelző nem jelez vissza. Gondolom első körben a szűrő reparálás az olcsóbb, ha ez nem hoz megoldást, akkor az áramlás érzékelő(nyomás érzékelő).

2018. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!