Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dugulás volt a panel lakásunkb...

Dugulás volt a panel lakásunkban, a vízvezetékszerelő 10 perc munkáért kerek 10 000 Forintot kért el. Ez reális ár mostanában?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nincs bajom a szakmunkával, a fizikai munkával, és nem vagyok tisztában a mai árakkal, ezért kérdezem csak. Egy csőgörénnyel végighúzatta párszor, kikompresszálta meleg vízzel a dugulást okozó csomót és kész. Azért hívtam szakembert, mert az alsó szomszéd szivárgást észlelt és gondoltam, akkor már lehet az egész zuhanytálca alatti csempét is le kell verni és úgy szüntetni meg a szivárgást. Az otthonunkban mindent megcsináltam már, fajanszot szereltem a mosdóban, mosógépben hibadiagnosztikai program futtatása után fűtőbetétet cseréltem, a mosogató alatti szétrohadt szűrőt egy az egyben kicseréltem már több helyen is, ajtóban zárat cseréltem stb. Egyik sem bonyolult munka, én azt gondolom ezeket bárki megtudja tenni, ha akarja és van ideje, de azt is gondolom, hogy van olyan munka ami már tényleg szakembert igényel. Viszont a szivárgásról nem kaptam semmilyen információt, hogy az most abbamaradhat e vagy sem, számíthatok e nagyobb munkára ezután, félig lett e megoldva a probléma stb.? "Csak" a dugulást hárította el. Én más területen dolgozom, de ezek után ha maszek díjakról van szó, lehet, hogy jobban elkérem az árát, mert ha ez tényleg átlagárnak számít akkor vagy mi keresünk baromira keveset, vagy nagyon pofátlanul kell elkérni a pénzt.

2018. szept. 17. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem olcsó volt, én csőszerelő vagyok és csak a kiszállási díjam 10 000 forint.
2018. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos reális, sőt szerintem még olcsó is volt. Általában ha kijön, és nem is csinál semmit, akkor is elkér ennyit.
2018. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
teljesen korrekt ár.
2018. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szarban van a pénz :)
2018. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Ezek "rablók",tisztelet a kivételnek .Vissza élnek a szakember hiánnyal .Gondolom erről még számlát sem adott.

Mennyit kért volna el ha netán egész napos munka lett volna ? Talán 100 ezret ?

Más épitőipari szakmunkásoknál is ez van .

2018. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kemény munka tud ez is lenni, természetesen elismerem, de a béremhez képest sokallom.
2018. szept. 17. 19:02
 7/22 A kérdező kommentje:
Ez mindig így volt, vagy ugrásszerűen nőttek az árak pár év alatt?
2018. szept. 17. 19:02
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Dugulás elhárításnál általában 8000Ft az alapdíj + 1000-1500/folyómétere.(ebben nincs kiszállási díj már benne van)

Van aki fix összegért dolgozik különböző feltételekkel.

WC dugulásnál pl.ha fel kel venni a csészét az kapásból 14000 plusz a görényezés ha kell.

Ezt mind szépen meg lehet kérdezni mielőtt kihívod a szerelőt.

2018. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Kemény munka tud ez is lenni, természetesen elismerem, de a béremhez képest sokallom."


Akkor lehet, hogy itt az ideje munkahelyet válatanod? :)

Menj el te is duguláselhárítónak, ha szerinted ilyen jól lehet vele keresni.


Te azért fizettél, hogy ne legyen eldugulva a lefolyód. Most el van dugulva? Nincs. Akkor meg nem mindegy, mennyi idő alatt csinálja meg? Mennyivel lett volna jobb, ha ugyanezért a pénzért elmolyol neked vagy 2-3 óra hosszat a 10 perc helyett?

2018. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.


ha véleményt kérdeznek, akkor miért pontozzátok le, ha írok véleményt?

szerintem ez az ár korrekt.

2018. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!