Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ariston Cares Premium 30...

Ariston Cares Premium 30 kondenzációs kazán készüléken 5P1 hibakód?

Figyelt kérdés
Eddig jól működött. Ma beindítottuk a fűtést és azóta se melegvíz se fűtés... Ki-be kapcsolás nem segít. Mi lehet a gond ?

2018. szept. 24. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5 P1 Az első indítás nem sikerült
2018. szept. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az aristonokon van egy légtelenítő, öndiagnosztikai program, csinálj egyet.

Gondolom van leírásod hozzá.

2018. szept. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2018. szept. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gázcsap nyitva? Húzd ki, várj fél percet és dugd be. Indításkor hallgasd a gépet, hogy begyullad-e. Valoszinűleg igen, de az ionáram érzékelő elkoszolódott. A használati melegvizet is ez adja?
2018. szept. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen a meleg vizet is ez adja,semmi gond nem volt eddig. Tegnap bekapcsoltam a fűtés funkciót is és elkezdett bugyogni. Konkrétan olyan a hangja mint a mosógépnek :( Azóta ezt a hibakódot írja ki,hiába kapcsoltam ki/be és nem gyullad be a gáz. Este 1x újra begyulladt ( nem tudom minek a hatására,sokadik próbálkozásra ) de akkor amint elzártam a vízcsapot ki kapcsolt és azóta megint semmi...
2018. szept. 25. 09:41
 6/14 A kérdező kommentje:
[link] Egy ilyenünk van hozzá nyomtatott verzióban,de ebben a légtelenítésről nincs szó...Pedig a bugyorgó hang gondolom ennek a jele :(
2018. szept. 25. 09:47
 7/14 A kérdező kommentje:
Most a ki/be kapcsolóval próbákoztam hosszan nyomtam és elindult egy program P jelet ír ki és egy villáskulcsot. Zúg-búg pár percet de ugyanúgy semmi :(
2018. szept. 25. 10:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Oké. Hány bar nyomást mutat? (Csak kérdezem, nem hiszem, hogy összefüggésben van a hibakóddal. Eléggé le lehetett levegősödve, azért bugyogott. Azért nem értem az 5p1 kódot, mert többször is ráindít a kazán, aztán áll ki folyamatos hibakódra. Próbáld kihúzni, majd dugd be újra. Ha nincs dugalja, akkor a biztosítékát kapcsold le.
2018. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A p és villáskulcs lehet a fűtèsköri víznyomás alacsony értékének jelzése. A “mosógéphang” azért van, mert a fűtés elindulása előtt átforgatja a vizet a rendszerben. A levegő tàvozik, víznyomás leesik és elégtelen viznyomással a fűtési oldal nem indul el. A kazán jobb alján van egy kék csap. Azt ha finoman megnyitod, akkor elkezdi feltölteni a fűtési rendszert. 1.0 barnál zár el a töltőcsapot. Ezután mindenbizonnyal el fog indulni a kazán, amit pár nap múlva szükséges lesz légteleníteni.
2018. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Sajnos továbbra sem jó :( se a melegvíz se a fűtés nem indul... Amikor a megelvízcsapot nyitom akkor is bugyorog az egész :(
2018. szept. 25. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!