Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eszméletlenül füstöl a sparhel...

Eszméletlenül füstöl a sparhelt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
3 napja beakartam gyújtani a sparheltba, de elkezdett füstölni. Nem vettem figyelembe mert ugye most gyújtottam be először. De elkezdte ontani a füstöt befelé. A kéményen egy falat füst nem ment ki. Másnap megint. Ma megint. Pedig már mindent kipróbáltam. Melegítettem, szellőztettem, ventilátorral fújtam visszafelé a füstöt, a kéménybe papírt gyújtottam, minden... De a konyhába vágni lehet a füstöt... Ha becsukom az ajtót egyből kialszik a tűz. Mi tévő legyek?

2018. szept. 28. 20:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el van dugulva a kémény, vagy a sparherdből kijövő cső.
2018. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kitisztítottam mindent. Csövet, szabadkéményt, kéményt. A füst útját lerövidítettem, a lehető legkevesebb kanyar van benne. Simán ki kéne mennie.
2018. szept. 28. 20:55
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Ha kint melegebb van, vagy bele süt a nap a kéménybe, nincs huzat.
2018. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
És ez ellen mit lehet tenni? Várjam meg a fagyot? Az a baj, hogy már így is hideg van a lakásban.
2018. szept. 28. 21:02
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
ha kiveszed a füstcsövet és ott gyújtasz papírt, van huzat?
2018. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

"Ha kint melegebb van, vagy bele süt a nap a kéménybe, nincs huzat."


:D

Ekkora baromságot is rég hallottam.


Esetleg a sparhelt ajtajainál a tömítések jók?

Amúgy honnan jön a füst?

2018. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Van huzat.


Az ajtón és a platnik illesztése között jön a füst. Ha nyitva van, akkor csak az ajtón, ha becsukom akkor meg az illesztések között.

2018. szept. 28. 21:15
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A sparherdban lévő füst kivezető nyílás sincs eldugulva?
2018. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nincs. Most helyeztem át az oldalára, hogy a füst közvetlenül tudjon távozni (eddig hátul volt)
2018. szept. 28. 21:25
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden sparhelten van egy kis fül - némelyiken "nyit-zár" felirat is van - azt fordítsd el, mert lehet, hogy le van zárva!
2018. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!