Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért szeret heti fél kiló reklám újságot kapni?

Figyelt kérdés

Pedig csak ki kell írni a postaládára, hogy nem kér reklámot.

Aztán néha megy a felháborodás, hogy miért tömik szeméttel, holott szegény terjesztő honnan tudja, hogy nem kér, ha nem írja ki?



2018. okt. 2. 16:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
13%

Aki tanult marketinget,az tudja hogy ez miért van .

A lényege,beléd akarnak sulykolni olyan termékeket,amit úgy sem vennél meg,de próbálnak beetetni .

Nem véletlen vannak áruk több helyre is kirakva az áruházakban .A pénztárak elé meg olyanok,amig várakozol jobban szemügyre veszel,a gyerek meg itt sír legjobban érte ,hogy vedd meg .

A reklám lényege,hogy mindenhol bele ütközz,és hasson rád .

2018. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer én is kiírtam egy hasonló kérdést, csak a szelektív hulladékgyűjtés vonatkozásában, hogy miért nem a szelektív papirgyűjtőbe teszi a nyomda a saját kapujában az elkészült reklámújságokat. A válaszok között azonban volt érdekes is: mert vannak olyan, elsősorban idősebb asszonyok, akiknek szinte egyetlen olvasnivalójuk a reklámújság.....
2018. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#11 köszönjük, szerintem ezt marketing tanulás nélkül is tudja mindenki józan ésszel :)


Én csak azt nem értem, hogy miért ilyen kevesen írják ki. Holott a neten itt-ott rengetegen panaszkodnak, hogy tele a láda a szeméttel. Szerintem sok olyan ember van aki azt se tudja, hogy csak ki kéne írnia. Vagy tényleg ennyi embernek van igénye az akciós újságokra és a neten csak a hangos kisebbség morog. ;)


Jó ötlet, hogy írjak mindenkinek csak kivitelezni nem egyszerű. Kb 1000 példányban kéne nyomtatni... Matricát meg hagy ne vegyek. 10 Ft-ért találtam legolcsobban, de az is 10*1000=10 ezer Ft.

Azért ennyi felesleges pénzem nincs nép nevelésre, még ha a terjesztést ingyen is vállalnám ez esetben.

2018. okt. 2. 21:45
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekünk a Társasház kiírta, hogy zaklatásnak minősül és eljárást kezdeményezünk a terjesztő ellen, de nem érdekli őket, csak dobálják.
2018. okt. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kérdés, hogy hova és mit írtatok ki?! Találkoztam olyannal amikor postaládán semmi jelzés így bedobtam, aztán tőle egy méterre a kapun felirat, hogy nem kér. Na b+ gondoltam magamban, aztán kihorgásztam amit beledobtam. De tuti van aki hagyta volna, mert csak megy az idő vele.

Szóval ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy nagyon nem mindegy hova és mit teszel ki.

Ha 1000 címet végig kell járnom, akkor a szemem leginkább csak a postaládákra van ráállva. Ha a postaládán (lehetőleg nagy betűkkel, feltűnően) ki van írva, hogy nem kér reklámot akkor nem dobok be.

De ha csak a faliujsagra írta ki valaki apró betűvel, hogy "blabla.. feljelentem" azt garantáltan nem olvassa el senki.

2018. okt. 4. 02:44
 16/24 anonim ***** válasza:

Én csak szeretnék kapni, de családi házas övezetben lakom, és már fél éve nem találnak kihordót.

Azért jó kapni, mert meg lehet tudni belőle, hogy mikor melyik boltban mit lehet olcsón kapni, és akkor ott végezzük az egyébként is aktuális bevásárlást. Heti 5-10 E Ft-ot spórol(t)unk így.

Néha neten is utánanézünk, de egyrészt nem mindig nézünk meg mindent (nem jut eszünkbe), másrészt meg sokkal kényelmesebb a heverőn átlapozni az újságot, mert ott egyből olvasható méretben látunk mindent, nem kell nagyítgatni mindent egyenként.

A nem fényes újság gyújtós, a fényes meg a macskaetető asztalon terítő, ameddig össze nem kenődik.

Most almaszüretnél kb. 200 db A4-es lap méretet használtunk el az almásládákba. (Volt még régi újság elrakva, másrészt vásárláskor el szoktam hozni a boltból egy marékkal, ha papírra van szükségem.)


Hozzánk már többször csengettek be érdeklődni, amikor még volt újságos, hogy egy adott bolthálózat újságját meg szoktuk-e kapni rendszeresen. (Ellenőrizték a terjesztést.)

2018. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is már többször volt, hogy becsengettek és megkérdezték -személyesen ellenőrizve-, hogy bedobták-e.


Mai hír, hogy januártól már nem fognak küldeni reklámújságokat, mert kormányunk súlyos adót vetett ki rá.


Így a kérdező nézhet majd más munka után...

2018. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

15: Figyelj, gyakorlatilag irreleváns, hogy ki van-e írva és hova, mert a terjesztőnek tisztában kell lennie a tevékenységére vonatkozó törvényi előírásokkal!

A jogszabály nem újkeletű, hanem közel 20 éves. A Társasházak gyűjtőládát szereltettek fel már akkor a kapualjakban, és ODA KELL betenni a szórólapokat, újságokat. De tilos is menni, hiszen magánterület, beengedni is tilos olyat lakóként, aki nem személyesen a te vendéged.

Ez a törvényi keret, amelyet tudatosan szeg meg a terjesztő, aki azzal bíz meg, hohy kéredzkedj be és dobáld be.

Az már külön jófejség, hogy ennek ellenére egy Társasház a kapura vagy a postaládák mellé, esetleg hirdetőtábláján kifüggeszti, hogy büntetendő dolgot csináltat veled a cég.

Különben 100-150 postaláda van egy társasházban, mért is írnák ki mindre, amit amúgy sem kell kiírni?...

2018. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Kérdés, hogy hova és mit írtatok ki?! Találkoztam olyannal amikor postaládán semmi jelzés így bedobtam, aztán tőle egy méterre a kapun felirat, hogy nem kér. Na b+ gondoltam magamban"

Egy kérdés: Te kiírtad a bejárati ajtódra, hogy bűncselekmény betörni, rongálni, rabolni, stb., ezért ne tegyék?

2018. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Újságot bedobni nem bűncselekmény. Aki nem írja ki, hogy nem kér az bizony kap. Már ha van aki kiossza. :)


És én kizárólag utcán dobtam, családi házas övezetben, tehát semmilyen magánterületre nem léptem be. Nem is tudom hogy csinálják 100 lakásos panel esetében.

2018. okt. 8. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!