Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv Mindenkinek! Egy olyan...

Trabi.. kérdése:

Üdv Mindenkinek! Egy olyan problémám lenne, hogy a kazánom nem megy feljebb 55-60 foknál. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az előző években is ugyan ez a kazán üzemelt, és 80fokon tökéletesen működött,30kw-os,90nm-es házat fűt, a változás annyi lett, hogy lett egy új 170-es leier kémény, az eddigi egy 130-as tégla kémény volt,? és lett egy 1000literes puffer is beépítve. A legnagyobb kérdés az az, hogy a szivattyú bekapcsolása nélkül sem megy feljebb a víz 55-60 foknál. A kazán tiszta, a kéménynek jó a huzata, csont száraz kőris fával fűtök. Egyszerűen nemjövök rá, hogy mi lehet a gond. valakinek vmi ötlete, észrevétele lenne setleg? Bármit meghallgatok, és kipróbálok?

Köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 25. 19:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Első tippem az lenne, hogy túl nagy a kémény, kihúzza a meleget a kazánból.
2018. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Második kérdésem, hogy ugye van kazánvédő szelep?
2018. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

a kéményen már én is gondolkodtam,

igen van, 20-55 fokos esbe

2018. okt. 25. 20:15
 4/24 anonim ***** válasza:
Amit írsz, az keverőszelep, nem pedig kazánvédő! Nagyon nem mindegy!
2018. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nincs arányban a kazán teljesítménye a felmelegitendő víz mennyiségével. .A kémény meleg kihúzása cserépkályhánál lényeges .Netán a tűzelés technikávak is lehet probléma .
2018. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én egy hasonló méretű kazánnal fűtök 1600 literes tartályt. 3-4 óra alatt megvan. Tehát ez a megállapítás biztosan téves.
2018. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A kéményt tudtommal terveztetni és engedélyeztetni kell, tehát van szakember, akit meg tudsz kérdezni a problémáról.
2018. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

a kémény terveztetve és engedéllyel lett építve, nem pedig feketén.

lehet hogy az idei évre elfelejtettem tüzelni a kazánba, az előző években is ezzel a kazánnal, volt amikor vizes fával fűtöttem, :) fakitermelő vagyok, sajnos nem jutok mindig száraz fához lol

akkor sanos nem tudom, hogy mi az a kazánvédő szelep, de gondolom akkor eddig sem volt.

a kémény nagy huzata nem tudja kiszívni a kazánból a meleg levegőt? mert a kazán vas kéményén nincsen csapó szelep, vagy mi.?!

2018. okt. 25. 21:01
 9/24 anonim ***** válasza:

[link]


Itt lehet látni a kazánvédő szelepet. Az a lényege, hogy a puffer felől nem engedi be a kazánba a 30-40 fokos hideg vizet, hanem az előremenő meleg vízből hozzákever a visszatérő hideghez, s így 55-65 fokos víz megy vissza a kazánba igény szerint. Ezáltal javul a hatásfok, csökken a kátrányképződés esélye. S könnyebb 60 fokról 80-90 fokra fűteni, mint 40-ről.


Gondolom a keverőszelep lényegével tisztában vagy, de ha mégsem, leírom.

Mivel a tartály tetején 90 fokos is lehet a víz, ez pedig felesleges, néha veszélyes a lakás felé. Ezért a tartályba visszatérő hideg vízből kever hozzá, s így lesz például kellemes, 50 fokos. S így jobban ki is lehet használni a tartályban tárolt meleget.

2018. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem lett eltekerve a víz hőmérsékletét szabályozó termosztát ?
2018. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!