Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az Otthon Melege Program...

Ha az Otthon Melege Program keretében tudok venni egy új hűtőt és elszállítják a régit, gyakorlatilag ingyen odaadom nekik a régi hűtőmet, amit egyébként 20 ezerért el tudnék adni. Megéri így nekem?

Figyelt kérdés
Most indul az Otthon Melege Program, segít az állam új hűtő vásárlásában, 50%-ot finanszíroz belőle, de a régi hűtőmet ingyen elszállítják. De valahogy nekem úgy tűnik, hogy rosszabbul járok, mert ha ehelyett eladnám a régi hűtőt, akkor keresnék vele 20 ezret és akkor majdnem meg lenne az új hűtő árának fele, amit a Program keretében egyébként kifizetnek. Hogy is van ez?

2018. okt. 27. 05:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Asszem csak akkor viszik el a régit, ha kéred.
2018. okt. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Szóval az új hűtőd árának a fele 20.000Ft. Vagyis 40e-ért nézegetsz új hűtőt?

Szerintem akkor a mostani hűtőd sokkal jobb, ha ezért 20.000-et is adnának, de az biztos, hogy sokkal nagyobb. :-)

2018. okt. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy környezetvédelmi, energia takarékossági program.


Arról szól, hogy a te elavult energiapazarló géped helyett állami támogatással tudj venni egy modern takarékos gépet.Csak másodlagos, hogy spórolsz vele.

Az hogy megéri-e neked, azt döntsd el te!

2018. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Előszöris nézz utána jobban a programnak, mert nem 50% a támogatás, hanem 25, 40 és 45000Ft, attól függően, hogy mennyire energiatakarékos az új készülék (A+, A++, A+++). Ezért persze elviszik, ha úgy tetszik megveszik 25, 40 vagy 45000-ért a régi hűtődet. Lehet, hogy vannak problémáim matekból, de nekem úgy tűnik, hogy a 25 is több, mint a 20.
2018. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötekedésből, de mi tavaly vettünk egy alul fagyasztós hűtőt, 200e volt. Lehet egyáltalán 40e-ért hűtőt kapni?
2018. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom te hol làttàl 40-ért hűtőt, mi tavaly vettünk, 120.000 volt.


Szerintem te jàrsz jobban, de nézz utàna, egyàltalàn nem ismerem ezt hogy működik.

2018. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a kérdező úgy gondolta, hogy az állam 50%-ot finanszíroz, a másik 50% lehet 40 ezer Ft (amit neki kell fizetni).

Az akció lényege, hogy kivonjanak elavult hűtőket.Ha te eladod, a vevőd szintén használni fogja, tehát továbbra is környezetszennyező, sok energiát fogyasztó gép van forgalomban.

Az állam NEM adja a fél hűtőd árát, HA nem teljesíted a téged terhelő feladatot!

Tudsz számolni?

2018. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%

Van 40000-ért A+ hűtő, nem csak 100 fölött lehet venni. Van, akinek (sajnos) a kicsi hűtő is elég (vagy legalábbis arra sincs pénze, csak támogatással). Pl egy HGCS programban szereplőnél az 50k alatti hűtők:

[link]

2018. okt. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Nincs a családban valahol egy nagyon ócska hűtő? Vitesd el azt. Nincs ráírva, hogy melyik a tiéd.
2018. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó válasz ez nagyon tetszik!

Egyébként pedig én egyedül élek és most is egy kicsi Zanussi hűtőm van, 85 cm magas és 20 ezerért láttam a Vaterán, hogy ilyet árulnak használtan.

Igen, lehet 40 ezerért új hűtőt venni, sőt a Tescóban még olcsóbban is láttam. És ha megkérdezitek, hogy a Zanussi hűtőmet miért akarom lecserélni egy kevésbé minőségi újra, arra az a válaszom, hogy kb. 15 éves és egy kicsit rozsdás. Drága hűtőre pedig nincsen pénzem.

2018. okt. 27. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!