Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiégett hűtő világítás cseréje...

Kiégett hűtő világítás cseréje. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A hűtőben kiégett az izzó. Menetes 15 W-s izzó. Gondoltam sima ügy kicserélni, de már két márkájú, ugyanolyan típusú izzót próbáltam és egyik sem világít.

Az előző búrája fekete volt, elkormolódott. Elképzelhető, hogy pl. túláramot kapott és kiégett benne valami biztosíték is?

Egyáltalán nem értek hozzá, de nagyon zavar a sötétség és ha megtudjuk házilag oldani, csak ezért nem hívnék szerelőt.


2018. okt. 27. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki kell cserélni,mint egy normál ízzót .Nem tekerted be eléggé.Túl áramról itt szó sem lehet .
2018. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet béna vagyok, de ennél jobban nem tudom meghúzni, mert eltöröm.
2018. okt. 27. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamelyik èrintkező a foglalatban nem èrintkezik. Áramtalanítás után kis csavarhúzóval oldalsót kissè be, az alsót kicsit fel kell hajlítani
2018. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A többiek mellett nyomkodd meg a kapcsolóját egy párszor, az is be szokott oxidálódni.
2018. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy az izzó befelé, a hátsó fal felé néz, így bele sem látok. Esetleg maga a világítás panel levehető? Ha jól látom 1-2 csavar tartja, de nem merek hozzáérni, mert a hőfok szabályozó is egyben van vele, nem akarok több kárt okozni, mint hasznot.
2018. okt. 28. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!