Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban lakunk és most...

Iboly2 kérdése:

Panelban lakunk és most vettük észre, hogy a felső szomszéd valószínű leáztatott minket . Öklömnyi sárga folt éktelenkedik az előszoba mennyezet sarkában. Kb. egy éve volt teljes festés a lakásban. Érdemes bejelentenem a biztosítónál?

Figyelt kérdés
2018. nov. 6. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy érdemes. Egy előszobára szerintem kaptok 30.000 Ft körül. Abból ha ti csináljátok ki lehet festeni az egész előszobát.
2018. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még szép, hogy érdemes! Ti rendszeresen fizettek a biztosítónak, ő is hadd fizessen néha.
2018. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért kötöttél biztosítást, hogy a károdat megtérítsék, tehát jelentsd be!

Csak azt nem értem, hogy az előszoba sarkában mitől ázhatott be? Megy ott valami vízcső, vagy lefolyó?

2018. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Beszélj a szomszéddal, aki talán beáztatott (úgy vélem, erre nincs bizonyítékod, tehát letagadhatja), ám ha elismeri, akkor az ő biztosításából (ha van neki ilyen) megfizeti a biztosító. Kártérítést is kérhetsz tőle (kikerülve a biztosítót), de akkor alighanem megromlik a viszony köztetek.
2018. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A gondnok azt monta telefonon ,hogy van a háznak biztosítása ami rendezi az ilyen károkat.:)
2018. nov. 6. 09:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Gyakorlatilag a ház biztosítását is ti fizetitek, mert be van építve a közös költségbe részarányosan. Tehát mindenképpen jelentsd be!

2018. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha a gondnok azt mondta, hogy a ház biztosítása ilyenre is kiterjed, akkor fölösleges külön bejelenteni a biztosítónál, mert akkor kettős igény lenne egy ugyanazon káresetre (jogtalan jövedelem)!
2018. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Éppenséggel érdemes is lehet. Ha telefonon jelented be, megtekintés nélkül adnak rá kb. 10 ezer forintot.

Az más kérdés, hogy én "öklömnyi" foltra már csak legyintek, mert engem panelban már háromszor leáztattak, ebből a második olyan jól sikerült, hogy a hálószoba egyik fala kb. egy méter szélességben plafontól padlóig, az előszoba egyik fala szintúgy és foltokban a fürdő plafonja is ázott, mindez hólyagosra....

Kihívtam a biztosítót, adtak rá 40 vagy 50 ezret, ebből vettem max. 10-ért festéket, glettet, csiszolót, ecsetet, hengert és nekifeküdtem a dolognak.

Egy évvel később ugyanonnan áztam, de kisebb részen, azzal már nem is foglalkoztam, mert elegem lett belőle.

Már nem lakom ott..:)

2018. nov. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat,megoldódik a probléma.Elköltözünk! :)
2018. nov. 7. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!