Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eltávolítani egy...

Hogyan lehet eltávolítani egy egeret a falból?

Figyelt kérdés
Bizarr kérdés, de nemrég egerek szöktek be a házunkba és bár a másik kettőt sikerült ragasztóval elkapni, van egy kis r*hadék, aki okosabb volt... Berágta magát a nikecellel szigetelt falba, és órák óta csak rág és rág... Iszonyúan idegesítő. Tettünk ragasztót a lyuk elé, amit csinált, de nem úgy néz ki, mint aki ki akar jönni és különben is... Bárhol kirághatja magát, nem?! A kérdés, hogyha a nikecellt eszi, meddig marad életben? Illetve milyen módszerrel lehet kiűzni onnan?
2018. nov. 14. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ragacs kell, mert azt baromi hamar kitapasztalják, hanem a lyuk elé egérfogó, benne valami erős szagú kajával.

Kolbász, sajt, ilyesmi. Éjszaka ki fog jönni az illatra és annyi.

2018. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem igaz, hogy kitapasztalja!


Egy raktárban volt 2 raklap koncentrátum. Úgy védekeztek az egerek ellen, hogy 20 centiméter széles kartonlapokkal körberakták az egészet. Ha nem volt ott 50 egértettem, akkor egy sem.


Amúgy kedves kérdező, a belülről készített szigetelés többet árt, mint használ.

2018. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

#2

Akkor kísérletezgessen a Kérdező a ragaccsal és amikor már 200 egér lesz a falban, akkor elmész és kiszeded őket?

Mi 2 hete hoztunk haza 3 egeret egy szatyor zöldséggel, akik mint a villám eltűntek a beépített konyhabútor mögé.

Hoztunk ragacsot, 1-et megfogott az első éjjel, majd még 1-et a következő éjjel. A harmadik 2 hete gyilkolta az idegeinket, már mindenhova ragacsot tettünk ki, lentre-fentre, semmi. Tegnap kitettük az egérfogót, reggelre megvolt.

A nyaralónkba (faház) mindenhova ragacsokat tettünk ősszel, amikor lezártuk a házat. Volt is 2-3 egér, de amikor letettük az újabbakat, abba már nem mentek, hanem szétrágták az ágyneműt, az asztallábát, de a ragacson a diót nem vették el, mert nem mentek rá többet.

2018. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ragacsok

Működési elv: a kenőcsös anyag „odaszegezi” a rajta áthaladó, csalihoz igyekvő állatot.

Előny:

olcsó, nem mérgező. Megfog más, nemkívánatos kártevőket (pl. hangya, csótány) is.

Hátrány:

csak egy egeret tudunk vele fogni, a többi tanul fajtársa halálából, és elkerüli a ragacsot. A ragasztóval összekent állat „használhatatlan”, más háziállatnak már nem adható oda."

[link]

2018. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért. Ti hol vesztek egér ragacsot?

Amit én szoktam venni azt már évek óta nem találok. /Bábolna bio/

2018. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Mi vidéken lakunk és a helyi "gazda boltban" vettük, de van minden multinál is. Hogy Bábolna bio e azt nem tudom, de ragacs.

2018. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a választ. Ahova én járok gazdaboltba, ott nincs. Viszont ma megnézem akkor valamelyik multiban. Még nincs egerünk, de sajnos szinte biztos vagyok benne, hogy lesz. :( Hiába minden óvintézkedés. :(
2018. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, mi aztán csinàltunk mindent, màr azt hittem a diliházba kerülök!

Nem tudtam honnan a francból van egér, mikor tisztasàg van, mindennap porszívózom a konyhàt, ebédlőt, de a kis dögök csak bejönnek, pedig sehol egy lyuk a hàzon.De aztàn ràjöttünk(vagyis a pàrom), a pàraelszívón jöttek le.

Padlàsra tettünk Kilrat patkànymérget, azóta nincs egér.

2018. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én már láttam egeret futni a ház falán is.

Nálunk konkrétan a konyhaablakon jött be, amiről télire levettük a szúnyoghálót, pedig nagyjából 3-4 méterre van a földtől, a szuterén felett.

Sajnos mindkét szomszédunk tele van egérrel, az egyik még patkánnyal is, mert van takarmánytárolójuk, baromfik, disznók. Nekünk egyik sincs, viszont van 2 macskánk a lakásban, mégis bejött az egér, de ha igaz, akkor most már nincs.

A vidéki élet "szépségei"

2018. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd...

Mondom azt hittem bedilizek!

Ugyanakkor ezekért a "szépségekért" kàrpótol a gyönyörű udvar, a biztonsàgos község, a csend, a medence, a nyugalom :)

Az, hogy nem kell rettegni, hol van a gyerekem, ebédlőből làtni az udvaron.

És!Itt nincs ágyipoloska mint a panelekben, meg főleg Pesten.

2018. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!