Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 100-éves ásott kút háztájiban,...

Gyula1971 kérdése:

100-éves ásott kút háztájiban, öntözésre használt nyáron napi pár vödörrel húzunk fel vízet, engedélyköteles?

Figyelt kérdés

Olyan bonyolultan fogalmaz az Önkormányzat értesítése,én sem értem,hát akkor a 80-éves egyedül élő falusi néni...

Arról ír mi tartozik a Jegyző hatáskörébe.

És ami nem tartozik,akkor a Vízügyi Igazgatóság Megyei hivatalához kell engedélyért fordulni?


2018. nov. 15. 20:19
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Én úgy értelmeztem hohy ezeket a jegyzőnél kell bejelenteni. De most a dec31.-ei határidőt meghosszabbították két évvel.
2018. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mint kiderült, ők se tudják odafenn, mi a bánatot akartak ezzel az egész kútmizériával, úgyhogy elnapolták az egészet, két év múlva meg már megint más lesz, ha lesz...
2018. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagy a fejetlenség ebben a kormányzatnál .Ahogy én tudom,a köztársasági elnök is megvétózta .Legutóbb egy fideszes képviselő az bejelentési kötelezettség hoszabbitását kérte és hangsúlyozta mennyire érhetetlen a jogalkotó megfogalmazása. Ahogy egy hírben olvastam ,majd márciusban visszatér a parlament erre is .

Majd ha szavazás előtt lennénk,a fidesznek eszébe sem jutna ilyen .

2018. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2018 okt 6 . közzétették hogy 2016 június előtt létesített kutakat NEM KELL JEGYEZTETNI , de ha módosítanak akkor is tuti belefér ....
2018. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez az egész csak a szomszédokon múlik(ha vannak)!

Nem jelented be,ha valaha is lesz egyáltalán ember arra,hogy ellenőrizze,azt mondod: nincs semmiféle kutad.

Ha szomszéd nem jelent fel,ki sem derül,ha van.

2018. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4

Ezt nagyon félreolvastad. Csak a 2016 előtti kutakat lehet büntetlenül bejelenteni, mert akkor hozták meg az új vízgazdálkodási törvényt, onnantól már sokkal súlyosabb szabályok éltek, és akik ezek után csináltak engedély nélküli kutat, azokat legalábbis főbe lövik, de lehet, hogy előtte még a fülüket is meghúzzák. Vagy utána.


Csak a a legalább 80 m mély és/vagy nagy vízhozamú kutakra kell vízügyi engedélyt kérni, a kis háztáji kutakat (akár ásott, akár fúrt) csak a jegyzőnél kell bejelenteni.

Ennek a jegyzői bejelentésnek az eltörlését egyszer már megszavazta az országgyűlés, de akkor a kedves köztársasági elnökünk az alkotmánybírósághoz fordult, és az eltörlést eltörölték.

A bejelentés határidejét viszont kitolták 2020. dec. 31-ig.

2018. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

nem kell a néninek engedélyt kérni semmire. Főleg, ha ivásra, mosásra használja, és nem bolgárkertészetet locsol belőle.

Ne forduljon sehová, csak megkavarták az embereket.


Ha mégis engedélyt akar kérni, az alsó hangon százezer forint. Ugyanis csak kamarai tagságú mérnök adhat szakvéleményt, ami baromi macerás, időigényes eljárás...na ez döntötte be a végrehajtást, ezért állították le az engedélykötelezést.

2019. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!