Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszigetelt ablak, ami nem...

Hőszigetelt ablak, ami nem hőszigetel?

Figyelt kérdés
30 év körüli ház, ma megnéztem, az állapota rendben van, viszont ilyet soha nem láttam, kb 8mm vastagságúak a hőszigetelt üvegek az ablakokban, érezhető, ahogy hozzáérintem a tenyeremet, hogy “süti” a hideget, a bejárati ajtó is engedi a hideget, bár be van purfixezve. Most otthon élek anyuékkal, ott se újak az ablakok, de azok 16mm-esek, annyira hidegek azok is, de sokkal kevésbé. Mennyi amúgy ezeknek hőátbocsátási tényezője?
2018. nov. 30. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Mégis honnan tudjuk, hogy a te ablakaid hőátbocsátási tényezője mennyi? Még azt sem írtad le, hány réteg üveg van...


Az én ablakom valami 4 centi vastag az üvegnél (csak szemre mondom), 3 rétegű, valamilyen gázzal töltött, 0.5-ös az üvegrésze, a fáját nem tudom. Az előző hőszigetelt ablak volt valami 1.3-as? Nem tudom, de gyenge volt, azért is cseréltük.


A tied nyilván nagyon gyenge. Persze az enyém is érezhetően hideg és párásodik is kicsit, mivel nem száraz a levegő, kint pedig jóval hidegebb van, mint bent. Ez ilyen.

2018. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ház, amit néztem ott elvileg 4-8-4-es üvegek vannak, itthon 4-16-4.
2018. nov. 30. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
A hőszigeteltnek nevezett duplaüveg ablakoknál a két üvegtáblát összekötő műkaucsuk idővel nem zár tökéletesen és az üvegtáblák közül a korábbi argon töltet levegőre cserélődik, akkor már nem szigetel jobban, mint a szokásos duplaüveges üvegtábla.(már ha erre gondolsz hőszigetelés vonatkozásában).
2018. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ezek faablakok, szerintem eredetileg se volt bennük argongáz.
2018. nov. 30. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy faablak, lehetett benne argongáz, ha modern. Jó szemed van amúgy, hogy megállapítod a 8 mm-t, de nem kötekszem. Azt jól írták, hogy elengedhette a töltetet. Ha 30 éves az ablak is, akkor 100%, hogy nem jó hőszigetelő már.


De azt se felejtsük el, hogy a mostani ablakok 1,15 U értéket kell, hogy tudjanak, maga az üveg 1,00. Egy jól szigetelt fal pedig 0,24-et tud. Tehát legjobb esetben is jóval hidegebb az ablak, mint a falak.

Nálunk is modernek a nyílászárók, idén cseréltük, a nagy üvegfelületek itt is sugározzák a hideget. Ezért is van alattuk a fűtőtest.

Egy régi ablak hőátbocsátása pedig akár 3-4 is lehet. Tehát nem kell meglepődni.

2018. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy 8mm, de a megszokott "hőszigetelt" ablakoknál vékonyabb az üveg, amúgy ugyanaz a felépítés, tehát nútos gumiszigetelés is van bennük. Vagy inkább úgy mondanám, hogy a profil vékonyabb. Nem olyan gyakoriak gondolom én ezek az ablakok, meg mondom régiek, vszínű valami olcsóbbak, mert a vízvető is fából van, nem pedig fémből, a zárszerkezetben sincs vasalat. Pont ilyen ablakok egyébként: [link]
2018. nov. 30. 23:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Az nem volt hőszigetelt csak ragasztott. 30 ève nem igazán raktak hőszigetelt üveget, mert állatian drága volt. Talán argont sem használtak, hanem vákuumosak voltak. Azoktól ne várj extrát, pláne mèg ha 30 èves is.
2018. dec. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!