Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS! A fa tüzelésű kazánban a...

SOS! A fa tüzelésű kazánban a víz felment 80 fokra. Szerencsére épp lementem megnézni, és elzátam rajt mindent. Fel tud robbanni? Lehet bármi baj?

Figyelt kérdés
Félek, mert egyedül vagyok itthon.

2018. dec. 8. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a vízcsövet zártad el, jó eséllyel.

Minden kazán más.

Sokaknak a 80 fok normális. De ott se gondolod komolyan, hogy 80 fokos víz folyik a csövkben, csak a hőmérő mutat annyit.

Szerintem nálatok is teljesen normális a 80fok. Ha ment a szivattyú vízzel, akkor normális.

2018. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Ha felforr a teljes rendszer, akkor sem robban fel. Csak zubog az egész csőrendszer elég durván. van tágulási tartály stb ezeknek a védelem a dolga.

Akkor robban fel, ha a kazánnál elzárod a vizet és felforralod és így nem tud tágulni, a gőz meg szétnyomja.

Leveszed a levegőt minimálisra és visszahűl. A 80 fok nem vészes.

Nálunk nyílt rendszer van és rengetegszer fel forrott már a víz a sok év alatt.

2018. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Miért mondod hogy nem lehet baj? Ha zárt rendszere van és gebasz van felrobbanhat. Persze nem 80 fokon
2018. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

No maradjunk annyiban,amig a tágulási tartályban víz van,és a tartály a tartály a kazán felett van ,legalább is a tartályban lévő víz szint magassága 4-5 m,a víz nem 100 fokon fog forrni .Gőz csak akkor keletkezik,ha víz helyet hagy neki a kazán felső részében .

Ebben az esetben már nincs más megoldás,mint a tüzet kihúzni a kazánból.Ezt így tanítják .

Semmit sem kell elzárni a fűtési rendszerben,előbb hűl vissza minden .

2018. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fa tüzelésű kazánokat nem szoktak zárt rendszerrel szerelni .Ha netán meg az van ,akkor ott nagyobb a tágulási tartály mérete,a nyomás is kb 3 x a nyílt tágulási tartályénál.

Itt a viz kb 110-115 foknál forrna .Ide már túlnyomás leengedő szelepet is szerelnek .

2018. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!