Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nincs melegvíznyomás a...

Miért nincs melegvíznyomás a zuhanyban?

Figyelt kérdés
Junkers gázbojler van a fürdőszobámban. A mosdóban, ahol keverőcsap van, rendes nyomással jön a melegvíz, de a zuhanyzóban, ahol nem keverős a csap, alig folyik a melegvíz. (A hideg az jön rendesen.) Van valakinek ötlete, hogy miért? Nem akarok kihívni egy szakit, mert csak a kiszállás 10 rugó (Bp. Belváros)

2018. dec. 14. 07:27
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Vízköves valami. Pl a rózsa. Tekerd le próbáld úgy. Ha úgy jó csak kicseréled a rózsát újra.
2018. dec. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vízköves valami, de a rózsa nem lehet, mert nem tudná megkülönböztetni a meleg vizet a hidegtől, hogy csak a meleget zárja le.

A meleg rendszerben van valami, valószínűleg elszabadult vízkőszemcsék gyűltek össze és akadtak meg valahol. Lehet a csapban, vagy előtte a sarokszelepben, bárhol. Akár még egy vízkőtől agyonra beszűkült fali csőben is. Amit lehet, zárj-nyiss egy párszor, hátha összetöri a szemcsét. Ha nem, akkor szét kell szedni így visszafelé minden szelepbetétet, és megnézni, van-e ott szennyeződés.

2018. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A vízkőre én is gondoltam, de ugyebár ha a víz szűkebb helyen kénytelen jönni, akkor a nyomásnak meg kéne nőni, nem? Legalábbis én ezt tapasztaltam, amikor a zuhanyrózsa elvízkövesedett. Szóval még mindig nem értem ezt a helyzetet. Főleg úgy, hogy amint az egyik kedves válaszadó is megállapította, a zuhany nem tud különbséget tenni a hideg és a meleg között, és a nyomás mégis különbözik a két víznél.
2018. dec. 15. 07:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jól gondolod. Ha bárhol a rendszerben szűkület történik, az nyomáseséssel jár, a neten tudsz találni áramlástani számításokat. A rendszer jellemzőitől függ, hogy ez elenyészően apró esés, vagy nagyon nagy. Persze, ha a kiömlő nyílás szűkül be, akkor ez megemeli belül a nyomást, és jobban spriccel, de most ennek a dolognak nincs köze a jelenséghez.


Mint írtam, itt nem szűkületről van szó, hanem eltömődésről. Lehet a csőben egy vízköves szűkületnél, vagy kanyarban, de valószínűbb valami szelepben, mert ott szokott legszűkebb lenni a rendszer, többnyire. A bojlerből levált a vízkő, 1-2 nagyobb darab megakadt a szelepben, ez felfogta a kisebbeket, és most csak a törmelék között jut át némi víz, pár gombostűfejnyi lyukon.

2018. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Megnézem, amihez hozzáférek. Köszönöm a segítséget! Boldog Karácsonyt!
2018. dec. 16. 10:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!