Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízkő ellen szűrő a zuhanyba...

Vízkő ellen szűrő a zuhanyba - működik?

Figyelt kérdés

Borzalmasan kemény a víz nálunk, hetente kell súrolnom a zuhanykabint, hogy valahogy kinézzen. :( Jó lenne valami megoldást találni rá.

Neten találtam mindenféle vízkő-csökkentő szűrős zuhanyfejet... Ezek tényleg hatásosak? Valaki használ ilyet? Működik, vagy csak pénzkidobás?


2019. jan. 3. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerűbb,ha zuhanyozás után egy ablaklehúzóval letolod a kabin faláról a vizet.Mire megtörlöd magad az is majdnem megszárad.Így elég lesz hétvégén vízkőoldós tisztítószerrel átkenni.
2019. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Léteznek beépíthető vízlágyító szűrők, de az bőven más kategória, mint egy zuhanyfej. Én ebben nem hiszek. Még is milyen technológiával lágyítaná a vizet, ami legalább annyira tartós, mint egy jó minőségű zuhanyfej?

A szűrőkben általában valamilyen töltet van (pl. gyanta), ami egy idő után elveszíti hatását, cserélni kell.

Egyébként én is le szoktam húzni minden zuhanyzás után a zuhanyfalat, fél perc sincs, ha az ember kezében már benne van a mozdulat és a párom is rá lett szoktatva. Eleinte fura volt, mostmár rutin. Heti egyszer elég ablaktisztítóval megpucolni, hogy szép legyen, úgy havi egyszer szoktam fertőtleníteni/vízkőmentesítővel befújni, majd ismét ablakpucolóval szépre törölni. Nincs rá panaszom. :)

Ahol csempe van, ott nem látszik a vízkő, de 2-3 hetente azt is befújom vízkőoldóval, átsikálom egy nyeles kefével gyorsan és csillog-villog minden.

2019. jan. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ez épp így működik, zuhanyfej amibe rakható egy cserélhető szűrő.

Ebből a vízlehúzóból lehet venni valami íveset? Csak mert a zuhanykabinunk fala ívelt, így még nem jöttem rá, mivel lehetne szépen lehúzni...

2019. jan. 7. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:

A nagyját letudod húzni egyenessel is. Csak keresztbe próbáld meg, ne hosszába..

Már akkor is nyertél, ha csak az ajtó szélén halmozódik jobban egy kicsit a vízkő.

Egyébként ki lehet próbálni a fejet, én nem annyira hiszek benne. Ha működik szólj és veszek én is egyet. :)

2019. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!