Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem jönnek a madáretetőr...

Miért nem jönnek a madáretetőre a madarak?

Figyelt kérdés
Néhány éve rendszeresen rakunk az erkélyre fából készült madáretetőt, üzletben vásárolt eleséggel. Jöttek cinegék, verebek. Az idén egy sem jött, nem értem miért, semmi nem változott az erkélyen ami elijesztené őket.

2019. jan. 14. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mar többen kérdezték, nálunk is alig vannak. Tavaly vagy 15kg kaja elfogxott, most még a fele megvan az 5 kilós csomagnak
2019. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Sokáig enyhe volt az idő.

A leghidegebb meg pont szilveszter körül volt, akkor (a tűzijátékok miatt) nálunk is, és az ismerőseinknél is teljesen eltűntek. Mostanában kezdem észrevenni, hogy fogy megint, de madarakat nem látok.

2019. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig elég enyhe volt a tél, plusz hó sem nagyon volt, így nálunk sem fogyott az eleségből szinte egész télen semmi.
2019. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem megy ingyenkonyhára, ha megszokott életterében talál elég ennivalót.
2019. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyhe tél miatt van, találnak eleséget, azért nem jönnek.

Nekem tört dióhéj van kint, amiből nem tudtuk kipiszkálni a belét. Az szépen fogy, kipucolják rendesen. A cinkegolyóhoz viszont nem nyúlnak. Nekem ez azt jelenti, hogy csak desszertért járnak az etetőhöz.

2019. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyre kevesebb a madár sajna...

Mi a szegedi vadaspark erdeje mellett lakunk.

Több évvel ezelőtt már ilyenkorra vastagon terítve volt az etető környékén a talaj napraforgóhéjjal,-akármilyen tél volt. Most alig látni madarat.

2019. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a szomszéd macskájára fogtam.

Az ősszel megvett 20 kg napraforgó magból még alig fogyott egy kilónyi. Akkor másutt is az a helyzet, mint nálam.

2019. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!