Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen érc lehet ez? Esetleg...

Milyen érc lehet ez? Esetleg fehérarany?

Figyelt kérdés
Fekete korom szerű anyag borította, megtisztítás után ilyen lett:

2019. jan. 23. 20:25
 1/7 A kérdező kommentje:
2019. jan. 23. 20:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az arany a természetben csak az eredeti sárga színében fordul elő, fehéraranyként nem.

Szén között, sőt régen a Rába folyó hordalékában én is szoktam találni ilyesféle termésfémeket. A sűrűsége alapján be tudnád azonosítani. Kell egy megfelelő mérőedény ami be van skálázva a folyadék térfogatának méréséhez. Az ebben lévő vízbe helyezed és megvan a térfogata. A tömegét már egyszerűbb lemérni.

2019. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
valami mezei metamorf kőzet.
2019. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fehérarany ilyen formában, ahogy lefotóztad, nem fordul elő.

Az arany egyik ötvözete, fehér vagy szürkés fémekkel ötvözik (ezüst, palládium). Nem tudom, mit fotóztál, de biztosan nem aranyat, annak sárgás-vöröses színűnek kellene lennie.

2019. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én valami lekopott galenitra gyanakszom.
2019. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egy összeolvadt alumínium tömb?

Eléggé homogén anyagnak tűnik, valamint ilyen alufémes színe is van, bar nem elég éles a kép fókuszpontja.

A fekete koromszerü anyag volt rajta, ez is azt sejteti, hogy valaha más formája volt és ilyenné égett össze, mondjuk egy lakástűzben aztán szemétbe, utcára, került.

2019. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Tesó, az biza fehér arany more!

Vigyed elfele gyorsan a zaciba!

2019. jan. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!