Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán éves karbantartása...

Gázkazán éves karbantartása mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Gyerekként sosem emlékszem, hogy karbantartásra lett volna szükség ilyen téren.

Mekkora terhet vesz le a kazán válláról, ha évente szervizeltetve van?

Van különbség az én, ha igen mekkora?



2019. febr. 14. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Én konvektornál tudom. A port fújják ki belőle. Én egyetlenegyszer csináltattam, 30-40%-ot javult a fogyasztása.

Azóta nem romlott, olyan 5-8 évenként elég szerintem.

A lángja ha nem kék, akkor aktuális.:)

2019. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mint utóbb kiderült kondenzációs kazánrol van szó
2019. febr. 14. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Decemberben csengetett a kéményseprő. Kérdezte, hogy kérjük-e a szolgáltatást, kérdeztem, hogy ingyenes-e? Igent mondott, én is.


Mondtam, hogy van kondenzációs kazán, de ahhoz a kéményseprőknek semmi köze, mert a kéménye nem minősül annak.

Erre azt válaszolta, ez egy hatalmas tévedés, azokat is ellenőriznie kell.


Kérte, hogy tekerjem fel a termosztátot, hogy fűtsön a kazán. Majd rögtön a kazán tetején lévő kéménykivezetésen kicsavart két dugót, s bedugta a kéménybe a műszerét.

Itt megmérte a szén-monoxid-tartalmat (ppm). 500 alatt jó (nálunk 12 volt), 500-1000 között szükséges a karbantartás,1000 felett használata veszélyes.


Tehát ha évente van ingyenes kéményseprés, és jó a ppm érték, akkor felesleges karbantartásra költeni.

(SZERINTEM)

2019. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel a gázkazán kintről szívja a levegőt,a port is magával szivja ,Ezt szokták kitisztitani,aztán szöszmötölnek egy kicsit ,teljen az idő.Ki kapcsolták,bekapcsolták,igazából csinálták a nagy semmit.Így kértek el 8 ezret .Csak akkor hivtuk ezután ,ha hiba volt .

A zárt égésterű nem hiszem hogy a kéményseprőhöz tartozna .De ha ingyrnes akkor meg játsza el fontosságát,de kazánhoz nem engedném hozzányulni .Ő nem kazán szerelő .

2019. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fontos az éves karbantartás. Jó esetben csak kifújják, de időnként alkatrész csere is szükséges amit egy szakember jó előre lát, de ha nem történik meg a csere le fog állni a kazán, jó eséllyel a tél közepén. Olyankor meg leterheltek a szerelők, nem fogsz találni egyhamar, így megfagysz. Most már hagyd, de augusztusban mindenképp nézesd meg.
2019. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szomszédnak kondenzációs kazánja van, aminek kötelező az évenkénti felülvizsgálata.

Elmondása szerint kb 25ezret fizet, + 5ezret a kiszállásra.

2019. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annak a szomszédnak garanciális a kazánja, és a garancia csak így éves felülvizsgálattal él. Aztán kifizeti évente egy hibaelhárítás árát, enélkül csak 5 évente kellene.
2019. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy Baxi main FI24-s(parapetes,oldalkivezetéses) kombi kazánom van 2007-ben lett beszerelve,azóta SENKI nem nyúlt hozzá.

Műxik,teszi a dolgát!

2019. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
Ez az évenkénti ellenőrzés nagy lehúzás. Én még garancia időn belül se csináltattam meg. Megkockáztattam hogy elhagyom. Fizessek minden évben 30 ezret ? Semmi baja. Mi baja lehet egy két három éves készüléknek.
2019. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!