Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakcímkártya pótlása jogcím...

Lakcímkártya pótlása jogcím igazolás nélkül?

Figyelt kérdés

Az én lakásomba állandóra van bejelentve egy rokonom, aki elhagyta a lakcímkártyáját. Még az előző tulajdonos (egy másik rokon), aki azóta elhunyt, engedte meg neki, hogy ide bejelentkezzen állandó lakcímre (lakóhely).

Gondolom majd szeretne új lakcímkártyát kiváltani magának. Kaphat új lakcímkártyát az én jelenlétem nélkül úgy, hogy nem tudja semmivel igazolni, hogy van joga a lakásomban élni (mert hogy nincs, jogcím nélküli lakáshasználó)? Nincsen semmilyen szerződése amivel igazolni tudná, hogy itt lakhat. Esetleg lehet, hogy nem is kell neki igazolnia semmit, mert már eleve ide van bejelentve és csak kér egy új lakcímkártyát a régi mintájára?



2019. febr. 27. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kitöltötök egy bejelentőlapot és aláírod, akkor nem kell jelen lenned mikor bejelentkezik.

Ebben az esetben, hogy tulajdonosváltás történt szerintem mindenképp így próbálnám meg a felesleges körök elkerülése végett, hátha esetleg "csak úgy" már nem kapná meg még egyszer.

2019. febr. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az előző tulajdonos sok éve bejelentette ide állandóra, csak a kártyát hagyta el. Közben tulajdonos váltás történt, én lettem az új tulajdonos, az előző aki bejelentette pedig meghalt. Most szeretne majd új lakcímkártyát igényelni. Kérdés, hogy kell-e neki az én hozzájárulásom vagy nélkülem is kaphat újat, mert egyszer már ide bejelentkezett?
2019. febr. 27. 02:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már oda be van jelentve és elhagyta, akkor simán kiállítják újból, nem kell hozzá az engedélyed.
2019. febr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!