Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A mobilhàz jó ötlet lehet...

A mobilhàz jó ötlet lehet állandó lakàsra? Nincs pénzem igazi házra.

Figyelt kérdés

Az van, hogy borzasztóan drága az albérlet városomban.

Van pár millióm, arra gondoltam, hogy veszek egy kertet és rá egy mobilhàzat? Nem teljesen világos, hogy ezekben lehet élni állandóan? Láttam, hogy volt ahol írták, hogy téliesített.

Hány millió az, ami már jónak számít? 1-11 millió között is láttam.

Persze utána nézek jobban, de ez működik, van aki ilyenben lakik?


2019. márc. 21. 18:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg a készhàzzal mi a helyzet?
2019. márc. 21. 19:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet konnyu szerkezetes házikóval jobban jársz.
2019. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. márc. 21. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:

(1)

Ha tudsz olcsón telket 6-10mill ből egész pofás házat lehet csinálni persze függ hogy mekkorát szeretnél.

De fuss egy kört a konténer házak környékén is egy nagy konténer állapottól függően 300.000-600.000.ft ebből kéne 2db ha egy +szintet szeretnél háló szobának annak elég 1kis konténer 200.000-300.000.ft.

Ezzel sokat spórolnál.

Fa anyagot megúszod.

Gyors megoldás a konténer. "Szerintem"

2019. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egy faluban vettem egy olcsó vályog házat, kipofoztam, kivéve a fűtést, az év nagyrészében számomra nappaliként üzemel az egész ház.

Nincs sokmillióm helyrehozni, de ács vagyok igy építettem egy mezőgazdasági utánfutóra egy tiny house-t, komposzt wc-vel, zuhany kabinnal nagy franciaággyal, kis konyhával, dolgozó (szobával) sarokkal :)… lehető legjobb szigeteléssel, lehető legkevesebb hőhíddal, 2 nagy ablakkal, az ágyamból még a csillagokat is tudom nézni hanyatt fekve, sőt még egy kis erkélyem is van a reggeli kávézáshoz, hőszivattyús fűtèssel, első telemet húztam ki, atlagos rezsim havi 10.000ft villanyszámla és 5000ft víz.

Előtte egy évet laktam a vályog házban, ott a fűtesszezon 240.000rembe került... Csak a fűtés...

Gyerekek már felnőttek, hátralévő életemet egyedül tervezem, max ha sikerül egy hölgyel még összekötném az életem, de ha nem, hát azt se bánom. Szerintem aki nem akar gyerekeket, vagy csak átmeneti olcsó otthont keres, az nyugodtan gondolkodjon tiny house-ban.

Amúgy én semmilyen engedélyt nem kértem rá, ha valaki kérdezné, nyári konyha... Senkinek semmi köze hozzá.

2019. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De a villanyszámlámban amúgy benne van a 150cm tv, xbox, pc, szóval nem csak a fűtés viszi azt a 10.000ret.
2019. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5# ez nagyon jó lehet! Köszi a választ!

Egyébként a vályog szerintem csak nyáron jó, akkor jól esik bemenni a hűvõsbe. Télen tényleg rengetegbe lenne

2019. máj. 23. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!