Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinèl, mennyire van állítva a...

Kinèl, mennyire van állítva a termosztát a fűtèsre? Nálam 20, szerintetek ez sok?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is 20-ason van, ha fázunk még feljebb is vesszük. Nem sok.
2019. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most már 0. De amúgy 21-en szokott lenni.
2019. márc. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20-21 fok szokott lenni. Néha még több is, mert én nagyon fázós vagyok.
2019. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 23 fok van most fűtés nélkül (társasház), ha fűteni kell akkor kb. 23-24-re állítjuk.
2019. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

22, gyerekek es fazos feleseg.

Egyedul max 20 lenne.

2019. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Este 6 után meg hétvégén 19,5 fok, reggel 19 fok, éjjel 17 fok. Nekem így tuti. Évtizedekkel ezelőtt volt egy német kutatás, amiben kihozták, hogy az emberi agynak kb. 19 fok az ideális, ott a legmagasabb a teljesítőképesség. Persze ha valaki azt mondja, hogy közben a teste megfagy, én megértem. De szerintem ez leginkább hozzászokás kérdése. Régen láttam egy erdélyi fazont otthonában. 15 fok volt és ő mezítláb ült egy széken és olvasgatott. Ez már nekem is extrémnek tűnt :-)
2019. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát mi így olvasva...megfagynánk másnál. Tudom, nem egészséges melegben aludni, de: nekünk központ fűtésünk van, faval tüzelünk. Télen kb 24.5 fok van. Most 22 van reggelente, a ferjemnek az az első, hogy begyújt. Mi szeretünk egy vékony hisszúujjúban ellenni itthon, ahhoz min 23 fok kell 😁
2019. márc. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
napközben 21,5 éjszakára 19. Érdemes beruházni egy programozható termosztátra és a napirendednek megfelelően beprogramozni a fűtési hőmérsékletet. Az is gazdaságos,ha a radiátorokat felszereled hőmérős csappal és nálunk pl a hálóba 19 fokra van állítva,így ha napközben megy a fűtés 19-nél lekapcsol a radiátor.A lányom fázós így nála pl 23-24 fok van.
2019. márc. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Digitális programozható termosztát nyerő megoldás.

A miénket igen sokféleképp be lehet programozni. Mindenkinek az igényei, a napi rutinjai alapján. A következőképp van nálunk: Hétköznapokra: éjjel 20 C fokra, reggel 6-kor kel a család, ezért 5 órától elkezdi kicsit felmelegíteni a lakást, akkor 23-ra van állítva, amit 6:30-ig tart, majd visszaáll 20 fokra. Délután 15 órától kezd ismét felmelegedni, akkor 22-re van állítva. Este 19 órától 23,5 fokra 22 óráig, majd ismétli ezeket. Hétvégén éjjel 20 fokra, nappal (7-22 óra között) pedig 22,5 fokra van állítva.

Természetesen, a ház minden helységében eltérő hőfok lesz az eredmény, de ez nagyjából mindenhol megfelelő. Egy emeleti helységben van olajradiátor, ami folyamatosan üzemel (ott nincs cirkóra kötött radiátor). Szintén az emeletei fürdőszobában pedig van egy vízálló hősugárzó, kiegészítésnek, ha éppen igény lenne rá. A nappalinkban pedig van egy elektromos kandalló, de az inkább csak a látvány miatt, fűtésre ritkábban. (sokat jelent a látványa, meleg érzetet ad a léleknek)

A termosztátot nem nagyon szoktuk mozgatni, pedig vezeték nélküli, általában a leghidegebb helységben van.

2019. márc. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!