Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik terítő...

Szerintetek melyik terítő praktikusabb oviba, ahol a lényeg, hogy gyorsan száradjon, ne csúszkáljon az asztalon, és könnyen tisztítható legyen? Olyan vászonanyag, ami 100% pamut vagy aminek 70 % polieszter a többi pedig pamut?

Figyelt kérdés

[link]


vagy


[link]



2019. ápr. 14. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Viaszosvászon.
2019. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk viszosvásznat csak a rajzasztalra lehet tenni, étkezéshez a pamut és poliészter anyagú terítőket lehet felrakni. Szerintem a műanyag (poliészter) anyagok vékonyabbak, könnyebben száradnak, de a pamutok kevésbé csúszálnak.
2019. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Elhiszem, (nem vagyok óvónéni) de teljesen logikátlan.

Aki óvódásoknak textil abroszt tesz étkezéshez, az még nem látott kicsiket enni.

De ha ez a szabály...

2019. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok.

Nem logikátlan, inkább csak nem praktikus. Nem praktikus, mert sokat kell mosni, vagy szárogatni, amikor csak vizes lett. És azért nem logikátlan, mert családi körben, vagy étteremben is inkább a mosható textilek vannak az asztalokon. Esztétikusabbak, valamint arra ösztönöznek, hogy megtanuljunk odafigyelve enni.


Az meg már más kérdés, hogy nem is a legkisebbek eszik le az asztalt, hanem azok, azok, akiket nem ültettek még sosem asztalnál, evőeszközzel. Meg persze a nagyok, akik közben már forgolódnak, beszélnek, társasági életet élnek. :D (Vegyes csoporban vagyok dajka.)

2019. ápr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A viaszos valóban praktikusabbnak tűnik bouzonyos szempontból, azonban higiéniailag a textil jobb megoldásnak tűnik. Azok mindennap mosva vannak, míg a viaszost csak letörlik. Itt jobban oda kell figyelni hogy megfelelően, fertőtlenítővel le legyenek tisztítva, meg tudjanak száradni (amihez ugye nincs hely ahova száradni rakjuk) és egy olyan dajka néni aki erre lelkiismeretesen odafigyel.
2019. ápr. 15. 19:13
 7/7 A kérdező kommentje:
De arra lennék kíváncsi, hogy melyik a jobb anyag a fenti szempontokat figyelembe véve? A pamut vagy a vegyes?
2019. ápr. 15. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!