Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel nagyobb a meghibásod...

Mennyivel nagyobb a meghibásodási aránya a kombi gázkészülékeknek? Milyen más megoldást javasoltok melegvízre?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy saját házam, viszont a melegvizet meg kell oldani. Most a (felújításra váró) fürdőszobában van egy kisméretű villanybojler nappali áramról, konyhába meg csak hidegvíz. A fűtés a gázkazán és háromtüzelésű kazán párosával van megoldva a pincében, az előbbinek a házon kívül megy a kéménye egy alumínium csőben.


Mivel nem igazán szeretnék villanybojlerrel vacakolni (bár ettől függetlenül talán fel kellene vetetni a villyanyóra terhelhetőségét 32A-re, főleg a villanysütő miatt), ezért gondolkoztam más alternatívákban is. Mivel nem lenne jó megvárni, amíg nem nagyon lesz pénzem és az ottani gázkazán is vacakolni kezd, illetve egy normálisabb villanybojler is sokba kerül, ezért inkább lecseréltetném egy kondenzációs kombi készülékre. Elvileg elég lesz kicserélni a mostani kémény belét alumíniumról PPS-re ha a kétcsöves megoldást választom.


Viszont a gázszerelő ismerősöm óvva intet az egésztől és helyette két külön készüléket javasolt, mert így nagyobb a meghibásodási arány, bár én még nem nagyon hallottam köreimben sorra meghibásodó kombi gázkazánokról (csak gázszámla spórolásokról, ha kondenzációs volt a készülék). Azt gondolom, hogy ezen újabb készülékek több alkatrészből állnak, és biztonsági okok miatt nem akarnak félig meghibásodva működni.


Alternatívaként egy kémény nélküli gázbojlert tudok még elképzelni a pincébe. Új kéményt nem akarok csináltatni átfolyósnak.



2019. máj. 30. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A ház hőigényéhez igazodó külső indirekt
2019. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na mégegyszer...

A ház hőigényének megfelelő gázkazán (tehát nem 24kW-os. Mert az éves hatásfok nem lesz jó.) Plusz egy külső indirekt melegvíz tartály elektromos tartalék fűtéssel

2019. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mennyivel kockázatosabb egy kombi,mint egy sima kazán...

Nem tudom,hisz az enyémet "még csak" 2007 őszén üzemeltem be,azóta se karbantartás,se semmi.Szerelő nem látta,még nem volt az eleje kinyitva azóta. Baja még nem volt.

BaxiMain Fi24.

2019. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!