Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Okosotthon késöbbi lehetőségéh...

Okosotthon késöbbi lehetőségéhez milyen kábelt kell falba vezetni? Uht, UTPre emlékszem korábbról, de lehet nem az.

Figyelt kérdés
Gondolok itt távvezérlésre villanyos eszközök kapcsán, lámpavezérlés pl. Okosotthonként szokták emlegetni.
2019. jún. 7. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek már mind wifisek. Nem kell kábel
2019. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy az otthoni hálózatodra ha te nem akarod, akkor ne tudjon rácsatlakozni senki, akkor UTP kábellel húzd be a házat. [link] Nyilván van ahova csak egy táp kell meg egy adatjel, ott csak 3 vagy 4 szálat használsz el belőle.

De még így is óvatos duhajnak kell lenned, mert ha egy adott konfigurációból és adott platformból valami tönkremegy 4-5 év múlva, már nem biztos, hogy ki tudod cserélni a korábbi rendszerrel kompatibilis eszközre. Lehet addigra az egészre vonatkozó szabvány is elavul 5 év alatt. Veheted újra az egészet, ha nem értesz te magad hozzá. Nézd meg a különböző gyártók rendszereit...

2019. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én még nem nagyon láttam olyan oko eszközt, amibe lehetett volna UTP-t dugni. Mindegyik BT és/vagy wifi kapcsolatot használ. (Már az üzletekben kapható, hétköznapi felhasználónak szánt eszközökről beszélek).
2019. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!