Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazánnal előállított...

Gázkazánnal előállított melegvíz hőmérséklete hullámzik, ez normális?

Figyelt kérdés
Beretta gázkazánom van, ha megnyitom a melegvizet, akkor folyamatosan ki-be kapcsol. Emiatt a víz hőmérséklete a jéghidegtől a tűzforróig hullámzik, ami eléggé megnehezíti pl. a fürdést. Most költöztem ide, ezért nem tudom, hogy régen hogy működött. Ez normális?
2019. jún. 28. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Mindenképp nézesd meg szakemberrel, mert lehet évek óta nem volt szakszerűen karbantartva és az akkor fog kiderülni, amikor fűtenétek de nem indul el.
2019. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alacsonyra van állítva a hőmérséklet, hamar eléri és lekapcsol. Ezért nem szeretem én se. Próbáld magasabbra tenni, hideggel meg keverj hozzá.
2019. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem találok rajta semmit, amivel állítani lehetne a hőmérsékletet.
2019. jún. 28. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Keress rá a pontos típusra, valószínűleg találni fogsz hozzá felhasználói kézikönyvet. Nekem sokat segített, mert semmit nem tudtam a gázkazánok működéséről, mindig távfűtéses lakásban laktam.

Ettől függetlenül érdemes szakemberrel átnézetni, az enyém meghibásodott, de szerencsére elég volt egy alapos kitakarítás, átmosás (randa trutyi jött ki belőle..) és hőmérséklet beállítás. Nem került túl sokba és azóta rendesen működik.

Megjegyzem, még így is nehéz volt megszoknom, mert zuhanyzáskor szintén ingadozik a vízhőmérséklet. A meleget erősen kell megnyitni és ahhoz adni a hideget. Addig ne állj alá, amíg nem sikerül elérni az egyenletes hőfokot.

2019. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez a leírás, de kicsit bonyolultnak tűnik változtatni a hőmérsékleten:

[link]

2019. jún. 28. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!