Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék, hogy ne...

Mit csinálhatnék, hogy ne lehessen ennyire hallani, ha kinyitjuk a csapot?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk új lakásba, minden szuper, kivéve, hogy a gyerekszoba és a fürdő egymás mellett van, és mint utólag kiderült, a két helyiség között gipszkarton fal van, abban futnak a vízvezeték csövek. A párom hajnalban jár dolgozni, a nagy csendben pedig még jóval hangosabbnak is hallatszik a víz áramlása a csövekben, amikor pl fogat mos. Mit tudnánk ezzel kezdeni? Gondoltam arra, hogy a gyerekszoba felől esetleg feltehetnénk a falra kb 140cm magasságig 15-20cm vastag hungarocell lapokat (lehetne a tetejére polcot rakni vagy valami), ez segíthet valamit? Vagy van valami ötletetek hangszigetelésre?

2019. júl. 12. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld leszűkíteni a sarokszeleppel az átfolyást. Akkor nem fog annyira susogni, se csobogni.
2019. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit, szokják meg a zajt, ez lesz a legkisebb egy lakótelepi lakásban
2019. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a háló és a fürdő fala közös, bár tégla, nem karton, még is hangos. Pár hónapig zavart engem is (a felső szomszédot is hallani, ha zuhanyzik), főleg, ha nem egyszerre keltünk, vagy feküdtünk, de már teljesen megszoktam, egyáltalán nem zavar, kivétel, ha a párom leejti a zuhanyrózsát a kádban és csattan. Pont az van a közös falon. :D

Szerintem megszokás kérdése. Egyébként inkább hangszigetelési technikáknak nézz utána, a hungarocell szerintem ezen nem segít.

2019. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Nem lakótelepi lakás, a megszokás pedig nem alternatíva, nem mindenki olyan, hogy "jó van az úgy, úccse lesz jobb". Engem nem is zavarna annyira, de fél éves a kislányunk, nem mindegy, hogy éppen alszik vagy bömböl. Most ugyan még velünk alszik, de hamarosan át szeretném szoktatni a saját szobájába. Akkor tűnt fel, milyen hangos, mikor vendégek voltak nálunk, és mi aludtunk a gyerekszobában. A másik falon van a zuhanyzó, azt egyáltalán nem lehet hallani sőt, lassan 7 hónapja lakunk itt, de még sosem hallottam a szomszédot egy alkalomtól eltekintve, amikor is szülinapi bulit tartottak.
2019. júl. 12. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:
És amikor ott aludtatok felébredt rá a gyerek?
2019. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos felébredt. Az a hajnali 5 nála pont egy vízválasztó, olyankor jobb csendben lenni, osonni, ha muszáj, hajnali 1kor pl nem probléma az ilyesmi. Szerintem addigra elég jól kialussza magát ahhoz, hogy felébredjen rá.
2019. júl. 12. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:

A falat szigetelni teljesen értelmetlen, ugyanis a csővezetékben folyó víznek egyáltalán nincs hangja (csak akkor, ha levegős a rendszer, de az csak átmeneti lehet ha nincs csőtörés).


Az ilyen búgó / rezgő / zúgó zajt nem a vezeték okozza, hanem a rezonancia, ami egy csaptól / sarokszeleptől, stb... indul és "berezegeteti" a csövet, ami átadja a rezgést a falnak, ami felerősíti.


Kb ahogy itt le van írva:

[link]


Végig kell tesztelni az összes csapot, ha mindnél zúg akkor sorba a szelepeket, stb.. amíg meg nem lesz.

2019. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azon a falon 2 csap van, az egyik jobban zubog, a másik kevésbé, a másik falon lévő csaptelepet nem is lehet hallani, de az nem gipszkarton hanem rendes falban fut. Hát nem tudom. Majd megpróbálkozunk. Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 12. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!