Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Manapság mennyiért lehet...

Manapság mennyiért lehet felépíteni egy átlagos házat?

Figyelt kérdés

Közepes igényekkel, közepes minőségű anyagokkal. ~100nm, egy szint + az alagsorban két állásos garázs.

Vidéki megyeszékhely, ami tapasztalatom szerint nem teszi olcsóbbá Budapesthez képest, mert kisebb az árverseny, kevesebb a szakember, drágább a szállítás...

Ha már a közműves telek megvan és van ezen felül 40 millió kp-tek, bele mernétek vágni?


2019. szept. 2. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nettó 350.000/m2.

40 misivel a zsebben bele, de valamennyi hitel lenne B tervben.

2019. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bruttó 500 000/m2, garázs nélkül.
2019. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt kaptam legjobb árnak:

300000 ft/m2 bruttóban, de a ház nettó alapterületét szorozzák fel. Ez így emelt szintű fűtés kész.

Innen már csak igényeken múlik, de amit mondtam az kb +50000 ft/m2 kulcsrakészen.

Így 85x350000= 29750000 Ft bruttó.

2 szobás ház, gázkazánnal padló+radiátor fűtéssel, 200 literes meleg víz tárolóval és meleg víz cirkulációs körrel. Alu kombi redőnyök rolós szúnyoghálóval.

Bútorok, és telek rendezés nélkül.

telek nincs benne az árba

2019. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

100m² épület (országrésztől függően) 300-350 EFt/m². Alagsor/pince 150-180 EFt/m². Két autónak 25-30m² hely kell.


Ha javasolhatom...

Ennyi tőke mellett én elengedném a 100m² földszintet és a "mélygarázst" is.

Egy földszint+tetőtér beépítéses elrendezéssel a fajlagos m² ár leszorítható jóval 300EFt alá.

Ha a telekadottságok engedik akkor a garázst inkább az épület mellé (lehetőleg északról). Ez olcsóbb jobb megoldás. Ráadásul a pince vízszigetelés kivitelezési hibáitól is megmenekülhetsz. Ami szinte kötelező hiba a magyar kivitelezéseknél.

Így marad tőke kerítésre, tereprendezésre, közlekedő utakra, és csillárra is.

2019. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. szept. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!