Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi pénzből jön ki nagyjábó...

Mennyi pénzből jön ki nagyjából egy ilyen ház felépítése?

Figyelt kérdés

Saját házat szeretnénk, mindenképpen építkezést tervezünk. Az eddigi tervek alapján egy tetőteres családi házról lenne szó. Az alsó szint nagyjából 100-120 nm-es, két szoba, fürdő, WC és egy amerikai konyhás nappali lenne étkezővel, fent pedig három szoba plusz fürdő, WC illetve egy nagyobb tetőterasz. Az udvaron egy kétbeállós garázs (nem feltétlen kapcsolódik a házhoz, de az se baj, ha igen), és egy kis tárolóhelység, műhelyféleség.

Azoktól szeretnék információkat, ötleteket, tippeket, tanácsokat kérni, akik szakmabeliek, vagy most estek/esnek át építkezésen, esetleg tervezik és már beleásták magukat mélyebben ebbe a témába. Köszönöm mindenkinek előre is.



2019. szept. 2. 12:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk tetőteres házunk van, így vettük anno. Ha most vennénk, nem kellene, csak egyszintes és amit feltétlen elvárnék, egy háztartási helyiség, ahol mosni, vasalni lehet, tisztítóeszközök is elférnek és egy kamra. Sok modern házban jártam már, de alig találkoztam ezekkel, főleg háztartási helyiséggel.
2020. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
63%
Asztalosként melózom, felső 10.000nek rengeteget, szinte mindenkinek van haztartási helysége... nehany emberé akkora, hogy én a teljes lakásomat berendezhetném abban az egy helységben :D
2020. márc. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
82%

Én is Győr környékén tervezek építkezni, ekkora házat minőségben is felépíteni alsó hangon 80.000.000 forint.


De én a helyedben elgondolkodnék, hogy megéri-e. Hitel nélkül biztosan, hitellel semmi nem biztos csak a következő egy hónap.

2020. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
90%

Én 10 éve voltam hasonló helyzetben. Nem én építkeztem, csak új építésű házat vettem, úgy, hogy a ház még épült, amikor lefoglalóztuk.

*A határidőket hírből sem ismerték

*A falak csak nagyjából egyenesek és derékszögűek

*A villanyszerelés nem úgy történt, ahogy megállapodtunk

A vége az lett, hogy az utolsó részletet nem fizettük ki.

Azóta is kerülnek elő hibák, ha valamihez hozzányúlunk. (utoljára a villanyszerelés okozott újabb meglepetéseket)

Volt, hogy a (négyzetméterre fizetett) burkolónak könyörögtem egy órát (tényleg 60 percet), hogy tegyen fel még négy csempét (éppen nem volt hozzá kedve).

Mindez úgy, hogy hetente kijártam, illetve néha hívtak egyeztetni soron kívül.

Ha teljesen kész házat veszel rengeteg idegeskedést spórolsz meg, mivel a szakembergárda adott, a minőség nem lesz más, de te kicsit jobb idegállapotban költözöl be.

A beköltözéssel sem szűnik meg az idegeskedés:

A kazánhoz nem tudok szakembert hívni, mert adott területre egynek van engedélye az adott márkához, ha nincs kedve nem jön

Építtettem előtetőt. Beázik, az építője nem képes, más nem hajlandó javítani (a javítás valószínűleg elbontás+újra építés)

Villanyszerelőket hónapokig hívogattam, míg eszembe jutott, hogy van ismeretségem elektromos szolgáltatónál. Ő felhívott egy villanyszerelőt, aki megcsinálta a munkát.

Bútort, kerti famunkát magamnak csinálom, mert olcsóbb és jobb ha a szerszámokat is megveszem (igaz, az olcsókat) és magam csinálom.

2020. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!