Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázs építése, melyik lenne...

Garázs építése, melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Többféle lehetőség is felmerült garázs építéssel kapcsolatban, ezekkel kapcsolatban szeretnék kérni infókat, kinek milyen tapasztalatai vannak, előnyök, hátrányok és a többi.

Az első verzió talán a legegyszerűbb: sima, egyszerű garázs, teljesen külön a háztól. A második: egybeépíteni a házzal, átjáróval közöttük, akár fűthetővé is tenni. És felmerült egy olyan, hogy beépíteni a garázst a ház alá, amolyan mélygarázs féleségként.

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel kapcsolatban?



2019. szept. 20. 22:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, az kimaradt, új ház építéséről van szó, nem utólagos beépítésről.
2019. szept. 20. 22:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a legjobb a házzal egybeépített, fűtött. Pláne automata garázsajtóval és kapuval, télen nagyon jó tud lenni. Vagy esőben, vagy akármikor.
2019. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mélygarázs lemenete egyrészt tönkreteszi a kert azon részét illetve körbejárhatóságát, másrészt nagy divat volt 30-40 éve csinálni, aztán embert nem látsz azóta, aki oda lejárogatna a kocsijával azon a rettenetes meredélyen. Pláne, ha ráfagy a jég, vagy belepi a hó. Azt ha rossz a kocsi, traktorral nem húzzák ki onnét. Valahogy 100-ból 99 ilyen garázs csődöt mondott kishazánkban, használaton kívül állnak. látom, amit látok. Ettől függetlenül érdemes szép nagy pincét csinálni, csak nem a kocsinak.


Az hogy a ház mellett vagy külön, azt igazából a telek egyéb (hely) adottságai és lehetőségei eldöntik, senki se szórakozásból csinálja így vagy úgy. Nyilván jobb, ha egyben van, méghozzá azért is, mert nem tudhatod, tíz év múlva nem-e konyhaként, műhelyként, konditeremként, társalgóként vagy épp gyerekszobaként fog-e funkcionálni. Amit nem a legelőnyösebb egy kifűthetetlen kertvégi sufniban berendezni. Meg aztán egy háznak nekitoldott garázs további hő- és hangszigetelő réteget jelent a háznak.


Én azért építettem még 20 éve mellé a háznak, mert ott volt hely, viszont a kertben már amúgy is létezett két melléképület, plusz kút, hinta és fák-fák-fák... ott már nem lehetett volna hova. (De van, akinél nem volt már hely a ház mellett, de a kertben igen.) Először csak egy tető volt, aztán kezdett idővel egyre jobban beépülgetni az oldala... 3*10-méteres, igaz, kocsi már tíz éve nem járt benne, szoba és fürdőszoba lesz hamarosan belőle, alattuk pince-raktár, plusz még mindig marad ott egy kocsinyi hely elméletben, bár inkább csak deszkák és biciklik vannak benne, mert én már csak azzal járok. (Annak pláne nem való a nyirkos kinti levegő.) Ajtóüvegezés, hőszigetelés idén folyamatban. Nem mondom, hogy fűteni is fogom, nem fogom, de elméletben nagyjából kilehetne.


Azt én nevetségesnek tartom, amikor a kert java arról szól, hogy van hátul egy garázs, és a fél kert az oda vezető kocsiutat jelenti. Az előnye az szokott lenni, hogy ott két kocsi egymás mellett is elfér, a ház melletti garázsokban meg ugye keskeny a hely, ott csak egymás után, így nem tudnak egymástól kiállni. Mondjuk, nálunk ez nem volt szempont.

2019. szept. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
A 3-as válasza tökéletes. Hozzáepíteni legjobb szerintem is. Csináld megfelelő magasra ha tényleg később át lehessen alajítani ha kell. Felejtsd el hogy a haz alá tedd. Ki volt az az elmebeteg aki kitalálta vajon? De nagy divat volt. Egy embert láttam hogy hasznàlta. A lökhárító mindíg koppant a lemenetnél olyan meredek volt. Télen nem tudta hasznàlni.
2019. szept. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Meg aztán egy háznak nekitoldott garázs további hő- és hangszigetelő réteget jelent a háznak."


Bocs, de a hőszigetelés nem igaz. Ha hozzáépül a házhoz, akkor érdemes kihagyni a hővédő burokból. Nem kell aggódni, már 30-as fal sem fog "átfagyni". 5 foknál nem lesz hidegebb a garázs. Több meg felesleges egy autónak.


Ami a legnépszerűbb megoldás mostanában (és valljuk be a legolcsóbb):

nincs garázs, csak egy nyitott oldalú beálló, esetleg tornáccal összekötve a ház bejáratával.

2019. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pincegarázs felejtős, a mai alacsony autókkal már nehezen lehet kihasználni, a többség olyan bénán vezet, hogy nem is képes használni.

A házhoz építeni a legjobb. Az udvarra kilépés nélkül tudsz eljutni a kocsihoz, nagyon kényelmes.

Úgy kell megtervezni a házat, hogy elférjen egymás mellett annyi autó ahányat tervezel és kész.

Költséghatékony megoldás még, hogy vagy csak fából egy tető készül lábakra állítva, vagy lemezgarázs. Egész esztétikusak vannak már fillérekért ahhoz képest, mintha téglából kellene építeni és egy beton alap kell csak neki

2019. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.)Szabadon álló garázs: ez a legkevésbé komfortos megoldás. Ráadásul a legdrágább is.

Télen hideg, nyáron meleg. Ha esik, ha fúj, kiszállás, beszállás után, ki vagyunk téve az időjárás viszontagságainak. Annyiba kerül fajlagosan mint egy lakótér m². ...és ebben még nincs benne a kocsifelhajtó ára.

Ezt csak akkor válaszd, ha nincs más mód garázsépítésre.

2.)Pince garázs, ha a közterület felől emelkedik a terepszint a telekfelé: Akkor kihagyhatatlanul ez a legjobb választás. Komfortos. Értsd: kiszálsz a kocsiból és bennt vagy a házban. Télen nem jéghideg autóba ülsz, nyáron hűvös kocsiba szálsz be. Ez a garázs megoldás fele annyiba sem kerül mint a szabadonálló változat. További előnye kisfelületű kocsifelhajtót kell csak megvalósiítani. Illetve elhagyható a kertkapu is.

3.)Pince garázs, ha a közterület felől csökken a terepszint a telekfelé:

Ajánlott kihasználni a terepadottságokat egy komfortos garázsért. A költségeket növeli a hosszú kocsifelhajtó és a kertkapu az előző megoldáshoz képest. De ugyan azt a komfortot nyújtja némileg több karbantartásért. Cserébe nem rontja a garázskapu látványa az utcai homlokzatot (Nekem ilyen megoldású garázsom van. Kell egy lombfúvó és egy elektromos hómaró a karbantartásához. A szomszédomnsk kapálógépre szerelt gumikerék és tolólap segíti a hóeltakarítást télen ugyan ilyen megoldású garázsnál.)

4.)Garázs az épületben, utcafronti bejárattal: Ez teljesen komfortos, de némileg drágább megoldás mint az előző kettő. Széles telken széles, emeletesház alá lehet ízlésesen becsempészni a garázskapu látványát.

5.) Garázs a lakóházhoz kapcsoltan. Olcsóbb mint az első változat. Komfortos mint a többi. Nem igen láttam széphomlokzatot ilyen megoldással. Cserében itt is megúszható a ketkapu.

Csak ÉK-i, É-i, ÉNY-i homlokzaton praktikus. Számos apró előnye van. Pl védi az Északi homlokzatot. Padlásterében raktár, vendégszoba alakítható ki.

2020. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: 4. verzió miért drágább, mint a 2. és 3.?
2020. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Balatonon asztaloskodtam egy ügyvédnek nemrég, neki van egy "munkaba jarós", egy családi, es egy 2 személyes cabrio, mindez egy 3-4meteres kocka a kertben, beall a kocsival, megnyomja a gombot és a rendszer leteszi a helyére egy lifttel... ilyen opció is létezik :D...

Amúgy nekem különálló garazsom van, de acs szerkezettel összekötöttem a hazzal, és elektromos rendazerrel fűtve is van, ha eleve hozzáépítettük volna a házhoz, sokkal jobb lenne. Díjaznám.

2020. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!