Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol találok infót egy csalűdi...

Hol találok infót egy csalűdi ház elektromos rendszerének tervezési "feltételrendszerére"?

Figyelt kérdés
Van egy elektromos ág a konyhában, amiről megy a hűtő és az elektromos sütő is. A 7végén levédtem ezt a kört egy külön 16A-es, fürge kismegszakítóval. Este bekapcsoltam a sütőt és levágta a biztosítékot. Egész addig, míg ki nem húztam a hűtőt. Az előtt csak a ház biztosítéka védte az egészet és soha nem volt ilyen. Kicsit szeretném körbejárni a témát, hogy hogyan módosítsam. Lomha biztosíték vagy nagyobb amperes? Köszönöm.

2019. okt. 15. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Körbejárni kevéssé fogod tudni, mert ez szakma, és nem olyan egyszerű. Nem fogsz találni egy pár oldalas felsorolást, ilyen nincsen. Ezek összehangolt, egymástól függő dolgok, nem utolsó sorban szabványok, amelyek változnak.

A biztosítékok általában lomhák (99%), ezt jelzi rajta egy csiga piktogram is.

A kismegszakító más téma, mert amíg a biztosíték zárlat ellen véd csak, addig a kismegszakító zárlat és túlterhelés ellen is; valamint van többféle kioldású karakterisztikájú is. Amíg egy 16A biztosíték 17-18A is simán átenged magán, addig a 16A kismegszakító 16A felett lekapcsol, és véd a túlterhelés védelmével.

Valamint a védelmeket a vezetékhez kell méretezni szigorúan, a vezetéket meg a fogyasztóhoz.

Először a legfontosabb, hogy a biztosíték és a kismegszakító az 2 eléggé különböző berendezés.

2019. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.

A kismegszakítót vágta le. Csak rossz megszokásból írtam biztosítékot. Nincs is az elektromos rendszeren ilyen.

2019. okt. 15. 12:19
 3/4 A kérdező kommentje:

A 16A-es lomha kismegszakító, lehet, hogy nem is kapcsol le, amíg a 16A-es fürge leoldana?

Gondolok egy pillanatnyi túláramra, mint a motor bekapcsolásakor keletkezik.

2019. okt. 15. 12:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ebből "B", "C", "D" karakterisztika van. Minél késöbb old ki egy bizonyos áram értékig. Az első 2 átlagos és kapható, a D már ritkábban, inkább szakboltokban.

Viszont ha a szolgáltató és az utánalevő kismegszakító között nincsen 2 lépcső különbség, akkor mindegyiket levághatja, vagyis nem szelektív a rendszer.

2019. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!