Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy tizenegy néhàny négyzetmét...

Egy tizenegy néhàny négyzetméteres padlàs beépítése kb. mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
A tető némi szigetelés javításra szorul, valamilyen jàrólapot kellene lerakni, egy radiàtor,1 tetőtéri ablak kellene fentre. Gipszkarton, vagy lambéria a "falra". Bocsi, ha hülyeségeket írok, biztos kell még sok màssal is szàmolni, nem igazàn érték ehhez, nő vagyok. Feljàratnak ilyen egyszerű lehajthatósra gondoltunk. Előre is köszi!
2019. okt. 26. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Plusz villany szerelés, fűtés...

Ha nem értesz ezekhez a dolgokhoz, akkor pár Milla rámegy majd...

2019. okt. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ha értesz ezekhez anyagárba megcsinálos. Nem nagy dolog. Ha mindenhez szakember kell akkor pénz bőven. Meg idő is mert egy egy k9nektorért radiátorért nem szivesen jönnek ki az elfoglalt szakemberek.
2019. okt. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én magamnak csináltam a nyaralóban a tetőteret, mert eleve ép.iparban dolgozom, ennyit megtudok én is csinálni, az évek alatt akaratlanul is ellesed mindennek a technikáját. 20m2 a tetőtér, de van egy előtér, a válaszfalat nem akartam javítgatni (ferde volt, ronda volt), az is kapott gipszkarton burkolást, a legegyszerűbb megoldás. 70-80 ezer forintba került, főfalak glettelése, (+hézagolás), a gipszkarton, annak a váza azaz a lécelés, a szigetelés, fóliázás... Villany szintén anyagárban volt, (mivel villanyszerelő vagyok, így az nem okozott különösebb nehézséget) 25-30 ezer forint volt kb. nem sok szerelvény került föl, egy hármas csoport dugaljból, 1-1 dugalj az ágyak mellé, két kapcsoló, 3 egyszerű süllyesztett LED panel. Laminált padló került le, Woodstep texas, aminek az ára lényegesen olcsóbb, mint a Logoclick vinto ugyanezen mintázata de anyagminőség tekintetében semmi különbség nincs (szóval ezt azért, hogy érdemes alaposan körülnézni!), annak ára 80 ezer volt plusz szegély, ami elég drága volt (hogy rohadjanak meg), annak árára már nem emlékszem, de fölnyomta az agyamat rendesen. Festés egy vödör festékkel megtörtént. Ennyi kb... Egyedül csináltam, a glett száradási ideje hátráltatott nyilvánvalóan a legjobban, kb. 2 hét volt a történet. Ehhez hozzáadsz még egy radiátor árát s annak beszerelési költségét, ha nem mersz nekiállni (ill. akár párod sem mer nekiállni), egy áthidaló, egy ablak stb. Választ erre igazából nem lehet adni, mert ha magad csinálod, akkor hát google és anyagárát ennek megtudod, ha valaki más csinálja, akkor pedig árajánlatot kell kérni a szakemberektől. Feljáratnak mondjuk én építenék egy lépcsőt, anyagárban szintén nem hinném, hogy több lenne, mint egy kész lehajthatós s akkor az mégsem egy padlásfeljáró, sokkal elegánsabb egy épített lépcső, ha a helyhiány ami probléma, rengeteg helytakarékos lépcsőmegoldást találsz pinteresten. [link]

Ami nem egy "létra", nem kell róla ledögleni és mégis kis helyen elfér. A lehajthatós arra jó, hogy 1-1x felmész rajta a padlásra jól megfontolt lépések közepette, a felső fokain a lábujjhegyed fér csak el!

Hacsak nem áll tőletek mérhetetlenül távol az efféle munka, akkor meglehet csinálni a nagyját legalább magatoknak. Ezt össze lehet "ütni" hétvégenként, pár hétvége és megvan 11m2... Youtube-on találtok minden anyag beépítéséről videót, a vázszerkezet építésétől kezdve a glettelésen át a burkolásig mindent megtaláltok, onnan lehet önbizalmat gyűjteni a feladathoz s hát persze szakszerű építési technológiát megismerni, hogy ne essen a fejetekre. :D Leírhatok pár dolgot mit hogyan, mivel érdemes csinálni, de ha esélytelennek tartod, hogy ti magatoknak megcsináljátok, akkor nem írok róla kisregényt.

2019. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszokat! Főleg az utolsó, részletes vàlaszt! :) Ha oda jutunk, akkor lehet kérek egy pici segítséget íràsban, ha nem baj.
2019. okt. 27. 20:10
 5/5 A kérdező kommentje:
A lépcsők baromi jók, köszi! :D
2019. okt. 27. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!