Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül 20 négyzetméter...

Amlator12 kérdése:

Mennyibe kerül 20 négyzetméteres szoba padlózása?

Figyelt kérdés

20 nm-es szobát kellene laminált padlóval lefedni, de még le is kell betonozni. Padló ára 2300/nm.

Betonozással, padlóval és minden hozzávalóval mennyibe jönnék ki?



2019. márc. 16. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Föld, kavics drénnek, beton, vízszigetelés összekötve a fal alattival, minimum 2*5 centiméter lépésálló hőszigetelés, sima fólia, betonrács, beton. Párazáró fólia, 5 mm alátét, laminált padló.


Ez a rétegrend lentről felfele.


Mit tudsz ezekből magad megcsinálni?

2019. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából őszintén semmit:/
2019. márc. 16. 16:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyag és munkadíj együtt 200-300 ezer.
2019. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A betonozás még ok, de a padlót lerakni nem bonyolult, Te magad is meg tudnád csinálni! Leteríteni egymásra 2 különböző fóliát, és magához a laminált padlóhoz sem kell szerszám vagy anyag, mivel a "klikk"-rendszerű kialakítás miatt csak össze kell illeszteni őket, mint a puzzle-t! Max. a szegőléceket kell szögelni, ami bonyolultabb lehet!
2019. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

Na, a páromat màr rég kidobtam volna, ha a szegőlécet nem tudnà megcsinàlni....

Ennyire életképtelen egyetlen ember sem lehet!

Elég nagy csalàdi hàzban élünk, hatalmas udvarral, mindig van mit tenni venni, van egy műhelyünk is az udvaron, pont azért, mert pàrom megcsinàl szinte mindent, nem olyan tutyimutyi mint a Kérdező.

De hogy a kérdésre is vàlaszoljak, igen, olyan 2-300.000 ft. ha mindent csinàltatsz, de én nő létemre raktam màr le laminàlt parkettàt, tehàt ennyire szerencsétlen ne legyél màr.

2019. márc. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megcsinálom én. Akkor munkadíj nélkül mire számíthatok?
2019. márc. 17. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 04:56

Egy egyszerű kérdést tedd fel a kérdező, te pedig lehordod mindennek, gratulálok! Én meg amúgy ha ilyen, frusztrált, rosszindulatú nőm lenne mint te már őt dobtam volna ki régen:)

2019. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Laminált padlót könnyebb lerakni, mint tökéletes aljzatot csinálni.


2 mm/m hibát bír el a laminált a betonon.


Ha érdekel, le tudom írni, hogyan kell egy ilyen szobát betonozni.


Mi pontosan olyan felújítást csináltunk, amit az első hozzászólásban leírtam.

2017-ben 1700 ft/m2 áron betonozott a kőműves, nálad ez 68 ezer forint lenne, kőművesnek meg kétszer 3-4 óra.

2019. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Na, a páromat màr rég kidobtam volna, ha a szegőlécet nem tudnà megcsinàlni...."

Hát igen, látszik, hogy sajnos vannak ilyen rosszindulatú nők, mint az #5-ös, ezek szerint Ő a párját nem is szereti igazán, csak egy ingyen dolgozó ezermesternek tartja! }:(

Én bár az ilyesmi egyszerűbb házkörüli dolgokat meg tudom csinálni, de azért maximálisan egyetértek a #7-essel!

2019. márc. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem, csak ha én képes vagyok mindennap főzni, rendben tudom tartani a hàzat bent is, kint is, akkor szerintem semmi meglepő nincs azon, hogy ő ilyen alapdolgokat meg tud csinàlni.

A műhely nem viccből lett építve az udvarra, ő is dolgozott rajta.

A teraszt ô burkolta, tehàt csak vannak még olyan férfiak, (igaz, csak egy bizonyos kor felett!) akik nem fakadnak sírva, ha valamit meg kell csinàlni.

2019. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!