Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kocsibeálló zártszelvényből...

Kocsibeálló zártszelvényből hányas anyagból lenne megfelelő?

Figyelt kérdés
Kocsibeállót szeretnék építeni kb 3.5x5.5méter, oldala nem lenne, csak egy tető az autó felett, hogy védje az esőtől, naptól. Legtöbben fából csinálják, de én mégis vasból szeretném, mert ahhoz jobban értek, vannak hozzá szerszámaim, fával meg még nem dolgoztam soha. A kérdés az lenne hányas zártszelvényre lenne szükség a felépítéséhez, ha tegyük fel lenne 6 lába, 40-es zártszelvénnyel elég stabil lenne? Vagy ha 50-esből csinálnám elég lenne 4 láb is?

2019. nov. 6. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lábra én inkább 50-est használnék, akkor durván 180cm lenne a kiosztás úgy elég lenne a 4.

Kevésbé "nyaklik" mint a 40-es.

Viszont tetőnél érdemes a szél és hóterhelést is figyelembe venni, oda elég a 40x40 de csak megfelelő kiosztással és merevítésekkel.

2019. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát 1 oldalra 4 láb kellene? És a összesen 4 lábon állna hányas anyagból kellene?
2019. nov. 8. 11:51
 3/3 Dave092 ***** válasza:
Én 60x80x4 mm-el csinálnám.
2019. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!