Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez a jelenség párásodas lehet...

Ez a jelenség párásodas lehet vagy valami más?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy nem egész fél éve komplett tető cserét csináltattam.

Eddig nem volt ilyen párás esős taknyos idő szóval gondoltam megnézem minden rendben van-e odafent.

Észrevettem hogy minden egyes cserép vizes belülről is és a tetolecek is de csak félig tehát nincs teljesen elázva.

Semmiféle fólia nincs felrakva csak a fa és a cserép.

Agyagcsereprol van szó Creaton márkájú teljesen újak.

Szóval az érdekel hogy parasodhat vagy valami más jelenség lehet-e mert sehol nincs lecseppenve nem ázik be és a szarufak is szárazak.


Esetleg be kene szereznem egy tucat szellőző cserepet, mert most egy sincs felrakva.



2019. nov. 10. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Távozik a szobák melege a mennyezeten át a padlásra. Ahol a meleg és hideg levegő összecsap - kiütközik a levegő vízgőz tartalma (párája).
2019. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Távozik a szobák melege a mennyezeten át a padlásra. Ahol a meleg és hideg levegő összecsap - kiütközik a levegő vízgőz tartalma (párája).

Ha havas lesz a cseréptető, figyeld meg, hol olvad el sokkal hamarább a hó, illetve a többi háztetőn mennyivel tovább megmarad, mint a tieteken.

2019. nov. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
A padlást érdemes lenne hőszigetelni. Amúgy ha nincs szellőzés a padláson - szellőzőnyílások az oromfalakon, vagy szellőző cserepek, akkor bizony lepárásodhat. A szellőzést mindenképp meg kell oldani.
2019. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Feltételezem spórolás miatt maradt ki a tetőfólia és a szellőzőcserép a felújítás során.

Nos, itt az eredménye. Nagyon nem mennék bele mekkora baromság volt kihagyni a fóliát, mert már úgyse tudsz semmit csinálni.

Szellőztesd ki a padlásteret, vagy idő előtt elkorhadnak a tetőlécek.

2019. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A padlás teret nem fogom szigetelni de a szobákba tervezek valamit felrakni egy kis gipszkarton kíséretében gondolom az is ér valamit de majd ez meg a jövő zenéje.

Akkor utána nézek majd szellőző cserépnek is.


Sajnos ebbe nem gondoltam bele az előző tetőn se volt fólia se szellőző cserép de az nem volt ennyire “zart” már ezek szerint.

2019. nov. 10. 15:20
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

A fóliázás nem beépített padlásnál nem kötelező, az a szigetelés védelmére van, a cserepek között ugyanis átszivároghat a nedvesség, ahogy tapasztalod is. Kiszellőztetni viszont kell.

Ha belül van a hőszigetelés, a födém felette tönkre fog menni. (Szétfagy). Nem jó megoldás.

2019. nov. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A padlás teret nem fogom szigetelni "


Miért??

2019. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elment az eső ma már semmi jele sincsen a nedvességnek.

Valószínűleg akkor nem is pára volt csak szivárgott a cserepeknél.

Az előző tetőnel meg sem néztem ilyenkor de jó eséllyel az is ilyen volt csak ott már konkrétan beázott itt-ott.


Igen azért nincs fólia mert nem lesz beépítve és eddig se volt.

50 év alatt nem sokat romlott a lécek minősége.

A csere azért vált szükségessé mert a szarufak között volt már ami 50evnel is idősebb volt.

Valamint cserepek sem zártak már tökéletesen azok is 50 évesek voltak.

2019. nov. 11. 17:08
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez itt a Creaton egyik tetőcserepének a beépítési előírása. Ha neked nem ez a típus van, biztosan megtalálod a tiedre vonatkozót. Részletesen leírják, hogy mit miért kell úgy csinálni, ahogy ajánlják.

Érdekes, hogy az ács, aki csinálta, nem a gyártó ajánlása szerint végezte el a munkát.

Ez csak amiatt érdekes, hogy már egy párás, taknyos idő is apróbb gondokat okozott. Mit csinálsz majd a porhóval? Persze már csak akkor, ha lesz tél az idén.

2019. nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos sikerült beszélni mással is akinek pontosan ugyan ilyen cserép van és ott is fólia nélkül.

Pontosan ugyan így jártak az első komolyabb eső után de azóta nyoma sincs semmiféle nedvességnek.

Ahogy nekem sincs már problémám azóta volt sok eső, volt szarabb párásabb idő is mint akkor, hó is és semmi gond se pára se beázás.És a hó sem olvadt el idő előtt a tetőről szóval a meleg felfelé nem szökik a szobákból.

Állítólag ezeknél a cserepeknél normális jelenség, hogy először "átáznak" de én nem értek hozzá.(állítólag)

Mind1 azóta minden hibátlan, köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 29. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!