Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Külső árnyékolás zsaluziával...

Külső árnyékolás zsaluziával vagy redőnnyel?

Figyelt kérdés

El kellene döntenünk melyiket válasszuk.

Csináltatott valaki mostanában a házához valamelyiket?

Melyik az olcsóbb árkategória?

Sehol nem találok árat, mindenhol ajánlatot kellene kérni.De előtte szeretnék tájékozódni.

Mennyire vált be, milyen tapasztalatai vannak?

Zsaluziát is tokos megoldással kell felhelyezni? kisebb a helyigénye,mint a redőnynek? Melyiket könnyebb tisztán tartani?

Tapasztalatokat szivesen meghallgatnék mindkettőről

Köszi



2019. nov. 24. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem tudom, hogy mi az a zsalúzia, csak tippelem, hogy reluxára gondolsz.

Ha igazam van, akkor a kettő közül a redőnyt mondanám.

Komolyabb, időtállóbb. Csak ne a lyukacsost válaszd, mert az mögött meg lehet fulladni, hanem a lécest.

2019. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok hogy a redőny jobb nyáron hőszigetelés szempontjából. Nem süt rá az üvegre a nap és ez nagyon sokat jelent.

Persze télen is van bizonyos hőszigetelési haszna.

Nekem volt zsalu is egy lakáson ami belül volt felszerelve, na ennek csak árnyékoló haszna volt . Nyáron semmit nem jelentett amikor az üveget sütötte a nap, iszonyúan bejött a hőség. Mondjuk ezt se tudtam eddig hogy ez a neve, zsaluzia.

A hely igény szerintem nem számit semmit, ha már ez neked érdekes akkor is a redőny a nyerő mert kivűl van felszerelve és nem vesz el helyet sehonnan.

De mint irtam hőszigetelés szempontból a redőny a jobb sokall.

2019. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van reluxám volt nekem is.
2019. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A reluxa belül van. Ez külső árnyékoló amit én kérdezek.Csatolok róla , mire gondolok


[link]

2019. nov. 24. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
A zsaluzia kisebb helyet foglal, sok helyre be lehet építeni, ahol a redőny nem fér el. Nekem tetszik, divatosabb. Mondjuk régi házra nem tenném, inkább modern hangulata van. Használati értékük azonos. De tisztítás, karbantartás szempontjából nem tudom, mennyivel igényesebb.
2019. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Belso reluxarol tudok nyilatkozni: takaritani eleg kaki, ezt is vedd figyelembe majd :)
2019. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb viharokban szeretnek leszakadni a zsaluziák, legalábbis amiket ipari csarnokokra szerelnek fel. Éppen ezert átalában van nekik egy szélsebesség mérőjük és az automatik felhúzza, ha szükségesnek ítéli. Viszont rejtéjes módon ez sem akadályozza meg mindig a leszakadását. Ezenkívűl a hajtúművek tengelye szokott gyakran eltörni, ilyenkor megszorulnak. Általában mindkét esetben hajlanak minden felé, sokszor a vezető sineket is tönkreteszik a lamellák miközben esnek lefelé.


Háztartási verzióban nem tudom mennyire tartóssak, de ipari méretekben nagyon költségesek, a szerviz töbnyire kompletten cseréli őket, és ritkábban javítja.

2019. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kombika ***** válasza:

A zsalúzia nagyon menő és divatos dolog.


Előnye:

a lamellák állásával szabályozható a bejutó fény mennyisége.


Hátránya:

szélre érzékeny, ha fúj a szél fel kell húzni

hővédelme nulla

jégre, feszegetésre, fizikai behatásokra érzékeny, sérül

"biztonsági" védelmet nem jelent sem az üvegnek sem a háznak, míg egy aluminium redőny komoly plussz védelemt ad a háznak


Szóval azt leszámítva, hogy menő és divatos a zsaluzia, minden ész érv a redőny mellett szól :)

2021. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!