Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha egy új épület leárnyékolja...

Ha egy új épület leárnyékolja a szomszéd világítóudvarát, hogy lehet pl. fénytereléssel, megoldani a problémát?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 17:50
 1/2 anonim válasza:
Több módja van. Vagy egy periszkópot készítetek és a törésekbe tükröt tesztek, így a fény "továbbadódik", és kivetítődik a falra, így bejuthat a fény. Vagy egyszerűen, állítható nagyméretű tükröt tesztek be, amely továbbítja a fényt, Látni kellene pontosan, de mindenképp tükörrel lehet, vagy bontsd le az épületet.Gondolom láttad a tervet, mikor a határozat megjelent, akkor tudtál volna lépni.
2017. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Optikailag végiggondoltam a megoldást, több mindent kigondoltam. A legnagyobb baj, hogy nagyon messzire kell a fényt vezetni, kb. 10 méterre van a legfelső, minket érintő lakás, és még van alatta 3 szint. Az még 10 méter. 20 méterre sima tükrökkel aligha fog lemenni elég fény, ezért arra gondoltam, hogy fentre homorú tükröt kellene alkalmazni, ami gyűjti a lenti tükrökre a fényt, ott meg esetleg domború tükrökkel szétszórni a világítóudvarra nyíló ablakokra. (Fürdőszoba, konyha)


Föleg az érdekel, hogy vannak-e ilyen "periszkópok", készen, van-e aki ilyet gyárt, forgalmaz. Az új épület beruházója egyéb ként pozitívan áll a dologhoz, majd kifizeti, amit kell, de nem értenek hozzá. a kárvallottaktól várják a megoldást :-(

2017. júl. 30. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!