Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kétkörös fűtésrendszer van...

Kétkörös fűtésrendszer van kialakítva. Alsó szint padlófűtés, emeleten radiátorok. A felső szinten bekapcsol a termosztát gond nélkül, de nem kapcsol addig ki, míg lent megy a padlófűtés. Ötlet valakinek?

Figyelt kérdés

2019. nov. 26. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Előre leszögezem nem vagyok fűtésszerelő, csak segíteni próbálok... Ezt hogy vetted észre, hogy nem kapcsol ki? Hogy működésbe van a kazán? Mivel feltételezem 2 termosztátod van, így nyilván nem feltétlen áll le a kazán, azért, mert a tetőtérben elérted a kívánt hőfokot. Avagy csak akkor hallod kattanni a termosztátban a relét, amikor lent nem megy a padlófűtés, azaz ténylegesen egészen addig "átad" a termosztát, teljesen függetlenül a beállított hőfoktól, amíg "megy" a padlófűtés? Vagy fűt a radiátor annak ellenére, hogy a tetőtérben már kvázi "hűlnie" kellene? Van egy ilyen 3 ágú b---sz (bocs, tényleg nem vagyok fűtésszerelő) ami a radiátor körét és a padlófűtés körét köti össze, mivel a padlófűtésre nem küldhetsz ki nagyon meleg vizet, ennek az a szerepe, hogy az ezen beállított hőfok alapján kever rá a padlófűtés körére meleg vizet a radiátoros körből, annyit csak, hogy azt a beállított hőfokot tudja tartani, szóval kvázi ez kompenzálja ki az eltérő víz hőmérsékletet, na ha ezt rosszul kötik be, akkor szerintem lehet ilyen, hogy a padlófűtés köréből a meleg víz "átforog" a radiátoros körbe. Ezen a körön is van egy külön szivattyú, s a víz ha elérte az ezen beállított hőfokot, akkor lezár ez a szelep és csak forog magában, aztán ha hűl, akkor rányit a radiátoros körről, addig míg ismét el nem éri a kívánt hőfokot. Aztán erről meg kell kérdezz egy fűtésszerelőt, (nagyon ne alapozz arra, amit írtam) hívd vissza azokat, akik csinálták! Hisz garanciális problémának kell lennie ennek. Vagy ha a vezérlést valaki más csinálta, akkor Őt, ill. Őt is. Össze is lehet véletlenül keverni egyébként a két kört, nem lehetetlen!
2019. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

A termosztát hibátlanul működöt még egy pár hónapja, de egy ideje elkezdte produkálni a leírt hibát. Mikor a padlófűtés nem üzemelt, tette a dolgát rendesen, de ahogy bekapcsolt a lenti rendszer a termosztát nem kapcsolt ki. Tegnap vettem egy új termosztátot, de azzal sem működik rendesen. A megszakító relé kattan a kazánnál, de nem húzza vissza a mágnesszelepet. A megszakítórelét megcseréltem, de így sem kapcsol ki.

2019. nov. 26. 19:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát, ha fent beállítom 23 fokra, lent pedig 22-re, fent addig megy még a lenti padlófűtés el nem éri a beállított hőfokot és ki nem kapcsol. Van amikor már fent 25-26 fok van.
2019. nov. 26. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem, de a mágnesszelep egyébként zár? Azzal mi a helyzet? Mert ez nem derült ki számomra ebből. Az, hogy a padlófűtés nem megy, és zárja a mágnesszelepét, az OK, de ha az nem megy azaz az alsó és a felső termosztát is szakítja az áramkört, akkor viszont a kazán áll le, azaz a radiátoros körben ha nyitva is marad a mágnesszelep, nyilván akkor is megáll a fűtés, hisz a kazán megáll. Ez alapján csak erre tudok gondolni, hisz hiba nem lehet a termosztátokban, azok működnek, hiba nem lehet a kazán termosztáttal való vezérlésében, hisz leáll, ha az alsó termosztát is szakítja az áramkört, így csak arra tudok gondolni, hogy amikor a felső termosztát elérte a hőfokot, a kazánt ugyan leállítja, de a mágnesszelepet nem zárja. Minek után az alsó termosztát még működteti a kazánt, és a felső meg nem zárja a mágnesszelepet, így nem szűnik meg az áramlás a radiátoros körben. Azaz rossz a mágnesszelep.
2019. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A mágnesszelep nyit-zár, az működik rendesen, de csak akkor, ha lent nem megy a padlófűtés. Ahogy a lenti bekapcsol, a fenti már nem kapcsol ki a beállított hőfoknál. Működik folyamatosan, amíg a lenti ki nem kapcsol. A fenti valóban a leállítás után átad a padlónak.

Tehát a fentit csak úgy tudom leállítani, hogy lent lekapcsolom a padlófűtést, vagy a vezérlést kihúzom és vissza dugom a konektorba.

2019. nov. 27. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor kifogytam az ötletekből. Azt tudom javasolni, itt is kérdezz rá erre, hátha tudnak segíteni: [link]
2019. nov. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!