Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a legolcsóbban kivitele...

Melyik a legolcsóbban kivitelezhető és fenntartható fűtésrendszer? Totális bőség zavaràban vagyok és abszolút nem vagyok kompetens kérlek így vàlaszoljatok!

Figyelt kérdés

Sok kérdést és sok cikket elolvastam már,de úgy érzem csak egyre jobban összezavarodom.

90nm-es tégla családi ház. Kandalló mindenképpen lesz,de nem tudom eldönteni ez legyen a kiegészítő vagy ez mellé más? Tetszene a padlófűtés ötlete is. De ezt is 20féle képpen meg lehet valósítani...

Ti mire teszitek le a voksotokat? Melyik a legtakarékosabb beruházás? Köszi!



2019. ápr. 7. 11:29
 1/10 Szecessziós Vájling ***** válasza:
A legolcsóbban kivitelezhető elég egyértelmű dolog - amiért a legkevesebbet fizeted. A kandalló nem egy drága dolog műszaki tartalomtól függően, de egy 90 négyzetméteres házat aligha fűt be. A fenntarthatóságról azért nem lehet érdemben nyilatkozni, mert ahhoz ismerni kéne a fűtési rendszer élettartama alatt (mondjuk következő 20-30 év) várható átlagos energiaárakat. Na most ember legyen a talpán, aki becslést tesz arra, hogy ezen időtávon mennyibe fog kerülni mondjuk a gáz, a tűzifa vagy az elektromos áram. Lehet, hogy 5 év múlva jön egy háború és felmegy a gáz ára aztán 10 év múlva vége lesz és 20 évig megint az lesz a legolcsóbb. A mai árakon számolt költségkalkulációk egy fabatkát sem érnek, ahogy a lineáris regressziót feltételezők sem. Válaszd azt, amelyik szimpatikus és kényelmes és nagyobb áremelkedés esetén sem szívesen cserélnéd le.
2019. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Tegyél egy gáz meg egy vegyes tüzelésű kazánt és 2 kandallót.

Ezekkel minden időkben tudsz variálni.

Ha drágul a gáz, vagy éppen elzárják a csapokat, akkor ott a vegyes tüzelésű, ha nincs villany (ez is kell a működtetéséhez) akkor ott vannak a kandallók.

2019. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kulcsszavakhoz próbáltam beírni,de nem sikerült módosítani, még a faelgàzosító kazànról is olvastam.


Köszönöm szépen a válaszokat!


Egyébként az elsőnek igaza lehet,de a jelenlegi katyvasszal a fejemben még a szívemhez legközelebb àllót sem vagyok képes kivàlasztani, mert nem ismerem a rendszereket. Minél többet olvasok és próbálom laikusként felfogni a működési elveket és hatàsfoki információkat,annàl jobban összezavarodom. Most így amit második írt sem értem, tényleg úgy írjatok, hogy magyaràzattal együtt,de kb.mint egy óvodàsnak.


Padlófűtéssel továbbra is szimpatizálok, kandalló továbbra is lesz.

2019. ápr. 7. 13:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Gázkazán + padlófűtés. Ennyi, nem kell több.

Ha meg esetleg felszalad a gáz ára, akkor sincs nagy baj, mert megvan az alacsony hőmérsékletű fűtőköröd és arra bármikor tehetsz hőszivattyút.


Kandallóval vigyázz, bent a lakásban állandó kosz generátor. A szálló porral nem nagyon tudsz mit kezdeni.

Ráadásul mindig kell valaki, aki begyújt és rakja a tüzet. Mi van, ha későn érsz haza? Mi van ha beteg vagy? Mi van ha senki nem ér rá?

Egy szigetelt háznál tavasszal és ősszel garantáltan nyitogatod az ablakokat, mert nem tudsz vele kicsit fűteni. Próbálkozni természetesen lehet, kátrány gyár, büdös szoba és kéménytűz a vége.

2 évnyi fát meg kell venni, pakolni, tárolni...

2019. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Mondjuk egy ilyen elég ekkora házhoz (úgy olvastam igen) és jó vétel lenne specifikációi alapján?:

[link]


Egyébként nem tudom, még mindig nagy dilemmàban vagyok... arra már rájöttem, hogy kényelmi szempontból nem alakítanàm a fő fűtést a kandallóra. Főleg, hogy ilyen okos telefonról vezérelhető kütyü már a gàzkazàn,amiért még ki se kell lépnem az ajtón, hogy fűtsön. Pedig eddig még a gàzt se terveztem beköttetni...

Mert fànk az van sok és egy darabig lesz is. De a fatüzelésű kazànhoz (Vegyes? Faelgàzosító?) külön épületet kéne kialakítani,mert se pince, se garázs egyenlőre. De akkor nem bent menne a koszolàs.

De a kandalló meg a nappaliban egy kihagyhatatlan feeling. Számomra.


De jelenleg elég jól kiegyezem ezzel, hogy akkor gáz beköttet, okosgàzkazàn finom, meleg padlófűtéssel és egy dekoratív, romantikus kandalló úgymond vészhelyzet vagy alkalom esetére!🙂


Úgyhogy köszönöm legalább már egy értelmes kép összeállt a fejemben!🙂

2019. ápr. 7. 16:30
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
Tehát kandalló mindenképp lesz ezt már eldöntötted. Akkor hiába is írnám hogy ez az egyik leggazdaságtalanabb. A meleg jó része távozik a kéményen. A fa a legdrágább ha tüzépről veszed. Magad megnyugtatásara rakhatsz ha gázhiánytól tartasz. Ha nagyon olcsó fát nem tudsz szerezni vegyes kazánt kár is berakni a gáz mindenkép olcsóbb már egy modern kazánnal. Ilyen évi 400 ezres költséget is hallani tüzépes fával családi házba. Aki szigetelt házban lakik ismerősöm és k9ndenzációs kazánja van radiátorokkal azt mondja 15 ezres általánnyal elvan.
2019. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Most látom fád van. Te tudod lesz e mindíg. Ha csak úgy van valahonnan olcsón ingyen akkor nyilván más a helyzet. Akkor természetesen megérheti vegyes kazánt rakni.
2019. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hőszivattyú!


Ha fa, akkor faelgázosító kazán.

2019. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A rendszer kiépítését és az üzemeltetését is figyelembe véve, jelenleg a gázfűtéses rendszeres a legolcsóbb. Ezen belül a radiátoros megoldás, aztán a padlófűtés és a vegyes (padló és radiátor is)

Nekünk van mellette cserépkályhánk is, ami szerintem azért jó, mert a központi fűtés be van állítva 20.5 fokra, a hálószobákban annyi a hőmérséklet, a nappaliban meg a kályha miatt melegebb van. Egyébként a cserépkályha jobb, mint a kandalló, mert a kandalló csak addig ad meleget, amíg ég a tűz, a kályha meg sokáig.

2019. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kis kandalló tényleg nagy feeling, addig amíg meg nem látod a kémény árakat :)
2019. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!