Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a menete a lakcím beiktatás...

Mi a menete a lakcím beiktatásának? (Új építés! )

Figyelt kérdés
Jelenleg ügyintézés alatt van a hatósági szemle a használatbavételihez. Azzt nem tudja/tudta eddig megmondani senki, hogy mi a menete a lakcím megszerzésének? Egy másik családdal épültünk osztatlan közöd telken, haszálati és ráépítési megállapodással, kettő szabadon álló házzal. Az első ház "A"a hátsó "B" jelölést kap, értelem szerűen jelenleg a helyrajziszám /A /B van használatban. A szomszédnak már megvan minden papírja kb 2 hete, de azin filózik hova kellene fordulnia, hogy lakcímet kaphasson a kormányablakban... Szóval a bankban azt mondták, hogy jogerős használatbavételi ÉS az önkormányzat által kiadott hivatalos papír kell (amin az van, hogy bejegyezték a házat, ha jól értettem), és ezzel a kettővel lehet menni a kormányablakba. Na most ebből -ha egyáltalán így van- nem világos az önkormányzati rész. Ott nekem kell valahol kopognom, hogy csókolom, épültem egy ilyent, itt a használatbavételi, adjanak már valamit amivel lesz lakcímem?? Vagy hogyan? Nagyon köszönöm a segítséget!
2019. dec. 10. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy ahogy leírtad. Bemész az önkormányzathoz.......

Némi bürokrácia,nyomtatvány kitöltés, és két hét múlva megkapod a házszámot.


(legalábbis nekünk így lett házszámunk)

2019. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!
2019. dec. 10. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!