Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 4x4 m-es nyitott födém...

Enkidu kérdése:

Egy 4x4 m-es nyitott födém rész, álmennyezetes megoldása gipszkartonnal hogyan megoldhatò?

Figyelt kérdés
5x10-es fagerendákkal, azon a rácsszerkezet jò lehet? Elbírná a 16 nm gipszkarton lap súlyát? Vagy kell alátámasztás?
2019. dec. 21. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem karcsú lenne.

Ha én csinálnám élbe állított 20cm-ed coll-os deszkát használnék. 50cm távval. Arra már mehet a gk. tartószerkezete.

2019. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát 20 cm x 1 coll deszkák?
2019. dec. 21. 16:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, közben rájöttem. :) Viszont hogyan rögzítsem? Ha csak alulról, akkor mivel nagyon magas lesz (20 cm) nem fog billegni? Vagy a tetején keresztlécekkel fogjam őket össze?
2019. dec. 21. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen. Eldőlés ellen is kell rögzíteni. Pl.: a tetején néhány léccel.

Csak egy kérdés...

A hiányzó födém fölött van mondjuk egy valamilyen tetőszerkezet? Vagy még egy szint van?

Mert ha csak a tető van felette akkor a van hozzá gk. rendszer megoldás. Ami gyorsabb is meg olcsóbb is.

Egyenes szemes függesztőpálcákkal több méteres lelógatásokat is átlehethidalni.

2019. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ugy van, hogy tetoterbeepites, de egy szobanyi reszen nincs fodem. Igy a res felett meg van vagy 3-4 meter kb a tetoig ami viszont belulrol gipszkarton lapokkal fesett. Igy is alkalmazhato ez a fuggeszteses megoldas?
2019. dec. 23. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!