Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villamosság: Padláson lehet...

Villamosság: Padláson lehet vezetni gégecsövet?

Figyelt kérdés
Olyan kemény a fal, hogy horonymaró géppel sem szeretnék vele kínlódni, így úgy gondoltam el, hogy kiviszem a padlásra, és ott vezetem el a csövet (benne a réz huzalokkal) és viszem vissza le ahová kell, nem pedig végig vésem körbe felül a falat a cső számára. Lehet ezt így? nincs fent víz, átlagos nyári hő lehet, bár szellőzik a padlás, télen rágcsálók lehetnek. Ki mit tudna erre irni?

#építkezés #villamosság #vezetékek a falban.
2020. jan. 13. 14:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy ha lehet így, akkor szabadon legyen a cső a padláson, vagy nyomjam le az osb alá a szigetelésbe?.
2020. jan. 13. 14:36
 2/16 anonim ***** válasza:

Megoldható a művelet. De én vastag falú merev csőbe raknám ott a vezetéket. Taposás, és ilyesmi miatt. Viszont a kevés rögzítés miatt nehezebb lesz a vezeték behúzás, de részletekbe(toldásnál széthúzhatóak) menni fog.

Berakhatod OSB alá vagy ami van a padláson. Hasonlót csináltam én is.

2020. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"részletekbe(toldásnál széthúzhatóak)"

Ilyent szakember nem csinál.

2020. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is abban van,már 30 éve .
2020. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
egy évben ha egyszer felmegyünk oda, ugyhogy taposás eléggé kizárt :)
2020. jan. 13. 18:41
 6/16 anonim ***** válasza:
3# ha szakember egy műanyag csövet a toldásnál szükség estén nem húz szét, ami ugyanúgy visszarakható, akkor az ész nélkül dolgozik. Mert inkább tönkretesz valamit; illetve így akár befűző szalag nélkül is megoldható a vezetékbefűzés.
2020. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vezetheted, de a gégecsövet azonnal felejtsd el.

Symalen cső kell, piros és lépésálló, nem törik meg, földbe-betonba is teheted. Álom vele dolgozni. 30 méterig lazán behúzod az mcu vezetéket /csak ne tömd meg nagyon/


Arra figyelj még, hogy kötést ne tegyél a padlásra.

Tehát a szobákban csak függőlegesen vésel, mennyezet alatt 30 cm-re kötődobozt teszel, onnét fel a padlásra symalennel és vízszintesen már a legrövidebb úton viheted tovább.


hilti szalaggal lerögzíted.


ilyen doboz való hozzá:

[link]

2020. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Aki behúzó szalag nélkül áll neki villanyt szerelni, inkább menjen péknek.
2020. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én kizárólag olyan csövet használnék, amit a nyest nem tud szétrágni.

Nálunk már több mindent szétrágtak, legutóbb a kábel tv vezetékét.

Nem hiányzik egy lakástűz.

2020. jan. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9:

Hát de ha osb alá teszem rejtve, akkor úgy hogy rághatják meg ilyen nyest félék vagy mik?

2020. jan. 18. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!