Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnénk építési telekre...

Szeretnénk építési telekre építeni egy nyaralót a nyáron.12x4 méteres lenne lapostetővel panorámás a dunára. Ha megterveztetem és engedélyeztetem, attól még felépíthetem saját kezemmel én és apukám ( asztalos/ács)?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném én magam felépíteni, de beszarás milyen nyomorék szabályozások vannak itthon. Ez egy cölöpökkel együtt maximum 3.3 M magasságu épület lenne a legmagasabb ponton. egyszerü, téglalap alakú. Beton ( zsalukő, vasalva, egy méter mélyen leásva és a földből 75 cm magasságig kiemelkedve) cölöpökre építenénk. nagyon régóta tervezzük ezt. Voltam kint, nyugatabbra mindenféle gond nélkül építhetnek tiny házakat meg kisebb házakat egyszerü bejelentéssel, itt meg úgy olvastam hogy minden hülyeségért fizetni kell és mindennel nehezítik.


A telek 30 méter széles, ezt csak a 12 méter miatt írom.


Vagy egyszerübb felépíteni és kérni rá egy fennmaradásit? Kis pénz csúszik azt ennyi? vagy mi a jobb megoldás? Komárom-esztergom megyében lenne.


2020. jan. 19. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked is van hozzá HÉSZ engedélyed? :-D
2020. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Illetve még az is felmerült bennem, hogy mi lenne, ha 4x4M -es modulokból építenénk fel, amit targoncával lehet mozgatni akár, az pedig mobilháznak minősülne úgy.
2020. jan. 19. 22:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Röhögjél csak te kis ßuzibgyerek, tőlünk nem is olyan messze nyugatra, simán felépítheted a kis tiny házadat a telkeden.... SAJÁT MAGAD! senki nem pofázik bele. SAJÁT SZEMEMMEL LÁTTAM! Ismerek is ilyen személyt, természetesen NEM magyar.
2020. jan. 19. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Ő lesz az!

MArtiinMarcii 3.0

De egyre gyengébb, se szerb vendégmunkás, se üveg fal.

2020. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem csak nyugatra, keletre is... csak mi vagyunk ilyen elbaxottak...
2020. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én annyit csináltam, hogy vettem egy olyan kicsi házat, ami aranyos, helyes, szívesen kerülgetem, es volt neki egy nyárikonyhaja, 3*6meteresezt építettem at tiny house-fílinggel...

Hivatalosan nem lakóépület, de igazából a kerítésemen belül senkinek semmihez semmi köze... ha mégis, akkor át kell verekednie magat 2 mérges kuvaszon...

2020. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolsó, jó ötlet! van eleve egy régi faház, majd "azt" "felújítom", és megtoldom terasszal amit majd szépen beépítek :D amúgyis a kert végén van, rosztfal és rengeteg fa, nem látja senki eléggé nem forgalmas a hely. áramot majd kap úgy mint a lakókocsik, de azt persze rendes villanyszerelő ismerős csinálja majd :) a vízszerelést és csatornázást a házamban is én csináltam, nem egy nagy kaland ha van szerszám és egy pici ész.


Mekkora a TinyHouse-ad?

2020. jan. 20. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:
# 4/: mindig csavar egyet a történeten... :-D Már építész haver sincsen, aki a nevét adta az általa lerajzolt tökéletes tervekhez. :-D
2020. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!