Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sorházi lakás palatető felújít...

Sorházi lakás palatető felújításához kell építési engedély, ha cserepes lemezzel befedetném?

Figyelt kérdés

Társas sorházi lakásom van, csak a fölöttem lévő részt befedettem vállalkozóval cserepes lemezzel, a szomszéd feljelentéssel fenyegetőzik, hogy ehhez nem volt jogom, stb. Elegem lett az ázáskárokból és nem voltak hajlandók hallani sem a felújításról. Kellett volna egy ilyen felújításra valóban engedélyt kérnem? Milyen bírságra számíthatok, ha egyáltalán?


Nem jogszerű részemről arra hivatkozni, hogy jelentős károm származott eddig is az esőzésekből?



2020. jan. 25. 20:34
 1/9 A kérdező kommentje:

A szerkezeten nem végeztünk átalakítást, de nonszensznek tartom, hogy van egy gyűlölködő szomszéd az udvarban, aki inkább ázik velünk és röhög rajtunk, mintsem hogy megcsináltassa velünk a tetőt.


Csináltattunk fóliával ellenlécezéssel cserepes lemez fedést, csak nem bontatják már le... Meg szerintem ezért bírságot kiszabni sem lenne fair.

2020. jan. 25. 20:39
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

"Társas sorházi lakás"

Az milyen?

Társasház? Alapító okirattal?

Sorház, teljesen külön tulajdononként?

2020. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
MIndenképp jogos volt a tető megjavitása,te áztál be ,és nem a szomszéd .Ha tető szerkezetileg is változott volna,formájában is ,akkor kellett volna
2020. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, van alapító okirat, a tető és az udvar osztatlan közös tulajdon tudtommal de én akkor sem érzem életszerűnek, hogy az ő engedélyére lenne szükségem ehhez...
2020. jan. 25. 21:13
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Egy hiba elhárításához nem kell engedély sem a szomszédtól, sem mástól.

Te beáztál, ezt a beázást csak lefedéssel lehetett legolcsóbban megszüntetni. Nem bontottál meg semmit.

2020. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha a közösképviselő áldását adta az ügyre akkor nem hiszem hogy valami is is lesz az ügyből,mivel hogy társasház!A tető,a födém közös tulajdom elvileg perelheted is a többieket hogy szálljanak be a költségekbe mivel ez közös érdek szerintem!

De ez nem biztos ennek nézz utánna feltétlen!De jól tetted hogy megcsináltattad várhattál volna éveket addig meg szét áztál volna.

2020. jan. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még csak közös képviselő sincs. :D Meg közgyűlés sem. 5 ingatlan igazából egy udvaron. Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat! Nyilván a biztonság kedvéért rákérdezek az önkormányzatnál is azért.
2020. jan. 26. 10:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Már az okmány irodában rendezik a az épitési ügyeket.
2020. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sorházban lakom senkinek semmi köze sem a tetőmhőz , sem semmihez .

Szomszédok nagy részének cserép tetőjük van , fa ablakok , egyen fehér az összes . Én szépen el kezdtem felújítani , szigetelni az enyém , kérem színű lett a ház fala , zsindely szerű a tetőm , műanyag ablakok , vas kerítés helyett fa kerítés , toló kapu , elektromos garázs kapu .

Eddig nem szólt senki mivel semmi közük hozzá .

Bár nálunk mind magán tulajdon semmi alapítói oktirat nincs . A miénk sima sorház és ennyi . Van közös fal azt kész .

2020. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!