Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol szabályozzák, hogy az...

Hol szabályozzák, hogy az utcafronton milyen széles lehet maximum a ház?

Figyelt kérdés

HÉSZ-t átfutottam, de nem találtam benne. Lehet én voltam felületes.

Hol szabályozzák, hogy egy adott telekre milyen szélességű ház építhető? Pl. oldalhatáros építésnél a másik oldali ház mellett mennyi helyet kell minimum hagyni?



2020. jan. 31. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt határozzák meg a hész-ben, hogy min mekkor távolságot kell tartani az utcafront és a kerítés között, a ház mögött, és az udvar felöli oldalon a ház és a szomszéd között.

pl: nálunk a ház előtt 5m fix vagy a többi házhoz kell igazodni, a ház mögött min 10m , a ház mellett min 6 m.

Nekem van egy 20x35 m telkem, így a ház max 14 széles és 20 m hosszú lehet. Viszont én nem építkeznék telekhatárra, sok probléma lehet emiatt a későbbiekben pl még szigetelni akarnád a házat, így elhagynék max 1 m-et. Azaz 13x20= 260 m2, de csak 7,5x10,5~79 m2 lesz könnyűszerkezettel.

Ezenkívűl a ház gerincmagasság max 4,5 m nálunk.

2020. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A HÉSz-en túl, ott van még az OTÉK is!
2020. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

"Ezenkívűl a ház gerincmagasság max 4,5 m nálunk."

Ezt kizártnak tartom!

Építmény(épület)magasság lehet a 4,5m (ami nem a gerincmagasságot jelenti).

2020. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

OTÉK-ban meg is van.

Ha HÉSZ nem tartalmazza:

- oldalhatárosan 4 m

- ikres/szabadonálló: ha van nyílás a homlokzaton akkor a beépítési magasságnál nem kisebb

2020. jan. 31. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:

A lepontozóknak!

Szamolják már ki, hogy 14m széles épület esetén hány fokos a tető, ha 4,5m a "gerincmagasság"?!

2020. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!